Recenzja książki: Wierszopełki. Zbiór wierszyków dla milusińskich na wiosnę i lato

Recenzuje: Katarzyna Krzan

Wierszopełki Doroty Chiomy to zbiór znakomitych tekstów dla dzieci na wiosnę i lato. Znajdziemy tu zatem wiosenno-letni kalendarz wydarzeń, który umili maluchom przystosowanie się do zmian za oknem. Zaczynamy od wiosennych porządków. A jest co robić po długiej zimie:

Cały kurz sprzed nosa przegnam,

Aby zimę złą odegnać.

Po porządkach idziemy szukać śladów wiosny. Przypomina o tym okolicznościowy rysunek przedstawiający bociana i dzieci biegnące parkową alejką. Należy odpowiedzieć sobie na podstawowe pytania:

A czy drzewa pączki mają?

Czy krokusy rozkwitają?

Czy słowik śpiewa radośniej?

I czy słupek rtęci rośnie?

Gdy już wiosna w pełni, czas na Wielkanocny sen. Wiersz na ten temat przybliży dzieciom wszystkie ważne sprawy mające kojarzyć się z Wielkanocą. Zaś gdy nuda przyjdzie – czas na czytanie książek. Nawet gdy chory leżysz w łóżku, przygody cię nie ominą.

Pobiłem nudę przebiegle,

Poznałem lądy odległe.

W maju zaś przychodzi czas na święto mamy.

Co takiego mamie damy,

by wiedziała, jak kochamy?

Może piernikowe serce?

Czekoladki w bombonierce?

Świetny jest też wiersz Śledztwo, opowiadający o sprzątaniu w pokoju, który warto dzieciakom często przypominać.

Jest wiersz na Dzień Dziecka i o dniu z tatą. Wszystkie zawarte w zbiorku teksty czyta się z dużą przyjemnością. Krótkie rymowane wersy, łatwo wpadające w ucho, do tego kolorowe, nieco szalone ilustracje. Czy można oczekiwać więcej od książki dla dzieci?

Kup książkę Wierszopełki. Zbiór wierszyków dla milusińskich na wiosnę i lato

Zobacz opinie o książce Wierszopełki. Zbiór wierszyków dla milusińskich na wiosnę i lato
Wierszopełki. Zbiór wierszyków dla milusińskich na jesień i zimę
Dorota Chioma0
Okładka ksiązki - Wierszopełki. Zbiór wierszyków dla milusińskich na jesień i zimę

Oficyna Wydawnicza „Impuls” stawia na najmłodszych! Po tyleż niespodziewanym, co i niekwestionowanym sukcesie Gadającej blachy przyszedł czas...