Recenzja redakcji granice.pl

Kup Teraz

Wierzę

praca zbiorowa

Ocena ( 3 osoby )
5.3
Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2012-12-09
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-7660-719-1
Liczba stron: 512
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Danuta Szelejewska

Wiara jest przyczyną, źródłem i ośrodkiem życia religijnego. Jej niewątpliwa wartość stanowi dla chrześcijanina najpewniejszy sposób osiągnięcia wiecznego szczęścia. Pomimo częstego podważania otrzymanego na chrzcie daru wiary oraz wciąż mnożących się wątpliwości, winniśmy ją nieustannie rozwijać: wtedy nasza codzienność zaowocuje właściwym postępowaniem, czyli świadectwem chrześcijańskiego życia. Pomocą w nawiązaniu autentycznej, osobowej więzi z Bogiem służy publikacja wydawnictwa Jedność Wierzę, skierowana nie tylko do ludzi głęboko wierzących, ale również do tych, którzy wątpią i poszukują.


Zamieszczona na okładce treść Credo to najwcześniejsze wyznanie wiary Kościoła rzymskiego. Ów apostolski symbol jest nie tylko znakiem przynależności do Chrystusa, ale również niezawodnym sposobem wyjścia z sytuacji panującego aktualnie kryzysu wiary. Całość została podzielona na jedenaście rozdziałów. Każdy z nich szczegółowo omawia kolejny fragment Credo. Wszystkie skonstruowano według stałego schematu: we wstępie znalazło się słowo autora, wyjaśniające znaczenie zawartych w rozdziale refleksji; rozwinięcie obszernie omawia kolejne artykuły; na zakończenie składają się rozważania podsumowujące poruszone zagadnienia; natomiast bibliografia pozwala na rozszerzenie poznanych treści dzięki lekturze dodatkowej.


Publikacja wydawnictwa Jedność bez wątpienia spotka się z aprobatą czytelnika. Wśród analizowanych zagadnień znalazły się między innymi: Trójjedyność Boga, poszukiwanie Jezusa, osoba Ducha Świętego, kwestia przebaczenia grzechów, prawdziwość zmartwychwstania oraz motywy wiary chrześcijańskiej. W wyjaśnianiu trudnych do zrozumienia zagadnień, autorzy wielokrotnie nawiązują do czasów Starego i Nowego Testamentu, posiłkują się fragmentami biblijnymi (podano je wraz z siglami, a na końcu publikacji zamieszczono wykaz skrótów wszystkich ksiąg), przytaczają wypowiedzi Ojców Kościoła oraz teologów dawnych i współczesnych, podają stanowisko zawarte w dokumentach papieskich (zebrano je i zamieszczono na końcu książki), a także cytują refleksje zaczerpnięte z pism osób świętych i świeckich. Wyjaśnienie wiele wątpliwości pozwala trwać mocno w wyznawaniu wiary (Hbr 4, 14), dzięki czemu pogłębia się postawa przylgnięcia do Chrystusa i umocniona zostaje wspólnota Kościoła.


Książka Wierzę – pomimo przynależności do literatury specjalistycznej – przeznaczona jest dla każdego człowieka. Szczególnie ucieszy kapłanów, katechetów oraz animatorów wspólnot parafialnych, którzy pomagają innym w świadomym przeżywaniu wiary. Opublikowana w 50. rocznicę zwołania Soboru Watykańskiego II, w ogłoszonym przez papieża Benedykta XVI Roku Wiary, pozwoli na nowo docenić otrzymany na chrzcie dar przynależności do Kościoła, a także nauczy strzec depozytu wiary apostolskiej.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
DorotaMazur plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-04-27, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,12 książek 2014,
Książka w sposób doskonały systematyzująca spojrzenie na wiarę. Polecam każdemu, na każdym etapie wiary.
azetka79 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-12-05, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
cudowne opracowanie, które rozjaśnia wszelkie wątpliwości związane z wyznaniem wiary, tłumaczy podstawowe kwestie krok po kroku, można polecić młodym, którzy tylko na tym skorzystają... rozbiór na części pierwsze powoduje, że można każdy rozdział czytać osobno, każdy jest pełnowartościową dozą wiedzy dla każdego...polecam!!!
lauraw12 plusminus Linia koment
Przeczytane:2012-12-21, Ocena: 6, Na półkach: Chcę przeczytać,
Wspaniale napisana książka:) Polecam wszystki, bez względu na wyznanie.
Sumire Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Wierzę Pieski. Naklejki Iskierki
Dorota Skwark
Okładka - Wierzę Bóg, królewna i księżniczki
ks. Marek Dziewiecki
Okładka - Wierzę Moja Biblia kropka do kropki. Boże Narodzenie
Christina Goodings
Okładka - Wierzę Jezus nam się narodził
Sophie Piper, Anne Yvonne Gilbert
Okładka - Wierzę Jezus malusieńki. Opowieść o Bożym Narodzeniu
Julia Stone, Dubravka Kolanovic
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów