Recenzja redakcji granice.pl

Kup Teraz

Wiewiórka Prymulka poznaje przeciwieństwa

Beata Naklicka

Ocena ( 0 osoby )
Wydawnictwo: Dreams
Data wydania: 2010-11-18
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978 83 930941 2 7
Liczba stron: 24
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Danuta Szelejewska

Ludzkie życie łączy w sobie dobro i zło, wzloty i upadki oraz to wszystko, co składa się na zwykłą, szarą codzienność każdego z nas. Książka „Wiewiórka Prymulka poznaje przeciwieństwa” jest kolejną w serii bajką z ćwiczeniami dydaktycznymi, przeznaczoną dla dzieci, rodziców i opiekunów.

Beata Naklicka – doświadczony pedagog opiekuńczo-wychowawczy oraz logopeda, poprzez swoje publikacje pragnie dotrzeć do szerokiego grona najmłodszych odbiorców. Pisząc językiem prostym i zrozumiałym, trafia w głębię dziecięcej wyobraźni, pobudzając do działania nie tylko umysły, ale także serca. Poruszona zostaje również pamięć, dzięki której przekazywane treści z pewnością przyczynią się do pogłębienia mądrości.

Autorka w ciekawy sposób zachęca do wsłuchania się w treść, zapamiętywania nabytej wiedzy oraz stosowania jej w codziennych sytuacjach. Przedstawia młodemu czytelnikowi przygody wiewiórki Prymulki, która na przyjęciu z okazji pierwszego dnia lata miała okazję wzbogacić swoją wiedzę o wiele nowych zagadnień. W gronie gości znaleźli się: grubiutki krasnal Tymuś ze swoim chudziutkim bratem Tusiem, przepięknej urody kolorowy motyl Ślicznotka, malutka wielokropkowa biedronka Tycia, niezwykle sympatyczny kolczasty jeżyk Stefanek, najmłodsza z rodziny zajęcy, zwinna Pyza, a także wolno czołgająca się dżdżownica Edgar. Wyjątkowość przyjęcia polegała na zabawie w przeciwieństwa, będącej doskonałym sposobem na pobudzenie wyobraźni dziecka.

Młody czytelnik, angażujący się wraz z Prymulką i jej miłymi gośćmi w wyszukiwanie naprzemiennych wyrazów, stanów i znaczeń, uczy się równocześnie właściwego postępowania w różnych życiowych sytuacjach. W tym momencie warto przeprowadzić z dzieckiem rozmowę dotyczącą jego indywidualnych postaw, ze szczególnym podkreśleniem pożądanej grzeczności oraz nagannej złośliwości. Dobre zachowania należy docenić i pochwalić, natomiast złe powinny zostać napiętnowane.

W miejscu podsumowania bajki z ćwiczeniami dydaktycznymi znalazły się „Pytania do bajeczki” oraz zestaw ćwiczeń, mający na celu utrwalenie poznanych treści poprzez porównywanie przeciwnych znaczeń (ładny-brzydki, mokry-suchy, zimny-gorący), łączenie w pary obrazków o odmiennych znaczeniach, układanie w ramkach odpowiednich elementów, a także wykonanie pracy plastycznej metodą rysunku.

Uzupełnienie historii stanowią kartonikowe obrazki, przedstawiające elementy wielokrotnie pojawiające się w bajce. Zadaniem dziecka jest naklejenie ich w odpowiednie miejsca, co świadczyć ma o stopniu przyswojenia przez nie przekazywanych treści.

Ponieważ wielorakość tego, co dzieje się wokół nas, wymaga różnorodnych i szybkich reakcji, wyborów i decyzji, dlatego tak bardzo ważna jest umiejętność odpowiednich postaw i zachowań. Książka „Wiewiórka Prymulka poznaje przeciwieństwa” z pewnością nie zawiedzie w tym względzie ani dziecka, ani rodzica.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Wiewiórka Prymulka poznaje przeciwieństwa Dobra nowina - historie biblijne
Billy Graham
Okładka - Wiewiórka Prymulka poznaje przeciwieństwa Hotel nad oceanem
Colleen Coble
Okładka - Wiewiórka Prymulka poznaje przeciwieństwa Droga Karolino...
Kristy Woodson Harvey
Okładka - Wiewiórka Prymulka poznaje przeciwieństwa Boskie lato
Denise Hunter
Okładka - Wiewiórka Prymulka poznaje przeciwieństwa Irlandzkie Łąki
Susan Anne Mason
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów