Wynalazcy. Poznaj zwierzęta, które inspirują świat nauki

"Wynalazcy" z tekstem od Christiane Dorion oraz ilustracjami Gosi Herba to wspaniała książka dla latorośli 6+, które zadziwiają dorosłych swoją ciekawością świata. Dzięki tej książce dzieci będą w stanie dowiedzieć się, jakie wynalazki człowiek zawdzięcza zwierzętom i ich naturalnym, charakterystycznym cechom. Zwierzęta, które znajdziemy w tej książce już dawno zainspirowały lub wciąż inspirują świat naukowców do pokonywania kolejnych granic. Poznajemy rekina, który był inspiracją dla powstania nietuzinkowych strojów kąpielowych, mających wspomóc zawodników podczas rywalizacji. Mamy do czynienia z pszczołą, która była w stanie wymyślić fantastyczny kształt, jakim jest sześciokąt, a struktury z niego wytwarzane często towarzyszą ludzkości w produkcji lekkich, ale mocnych przedmiotów. Gekon zainspirował ludzkość do stworzenia specjalnych łapek, dzięki którym człowiek może poruszać się po szklanych powierzchniach w pionie, A nawet do góry nogami. Zwierząt w książce jest mnóstwo, podobnie jak ciekawostek z nimi związanych. Ta pozycja fantastycznie sprawdzi się nie tylko w przypadku dzieci, ale również i dorosłych. Sama podczas lektury dowiedziałam się całkiem sporo, aż byłam zaskoczona, że te wszystkie rzeczy, które znamy, inspirowane są zwierzętami i ich umiejętnościami. Polecam!

Informacje dodatkowe o Wynalazcy. Poznaj zwierzęta, które inspirują świat nauki:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2021-02-24
Dodał/a opinię: Ze-bookiempodrek

Tagi: Dzieci od ok. 7 lat bóg

Zobacz opinie o książce Wynalazcy. Poznaj zwierzęta, które inspirują świat nauki

Kup książkę Wynalazcy. Poznaj zwierzęta, które inspirują świat nauki

Ziemia - nasza wspaniała planeta
Christiane Dorion0
Okładka ksiązki - Ziemia - nasza wspaniała planeta

Jak zaczęło się życie? Czy Ziemia porusza się pod naszymi stopami? Czemu pada deszcz? W tej książce zawarto odpowiedzi na te i mnóstwo innych pytań...