Nieustraszeni i przygoda w Rzymie

Zazdrość. Wszyscy na pewnych etapach życia ją odczuwamy. Zazdrość o młodsze rodzeństwo, o lepsze oceny koleżanki z klasy, o modniejsze ubrania, lepiej płatną pracę, możliwości, których sami nie mamy... Czy potrafimy przyznać to otwarcie? Pewnie nie... Pewnie czasem nam wstyd... A jest to uczucie zupełnie normalne, jak każde inne.

"Najgorsze w zazdrości jest to, że prowadzi do złości i złego humoru. Wyciąga z nas to, co najgorsze!"

To prawda, może tak być, ale zazdrość w mojej ocenie może być także motywująca - do zmian, do rozwoju osobistego, do spojrzenia na siebie i na to co ja posiadam, docenienia tego.

I o tym właśnie jest kolejna książka z serii Szkoła Emocji - "Nieustraszeni i przygoda w Rzymie".

Bohaterowie - Alicja, Tadzio i pies Rocky tym razem odwiedzają w Rzymie swoją kuzynkę Krewetkę i jej psa Pixela. Tadzio bardzo przeżywa narodziny młodszego brata, który pozostał z rodzicami w domu. Jest o niego zazdrosny.

Z pomocą ponownie przychodzi mewa Florentyna i jej Statek Emocji, na którym nocą zabiera dzieciaki do Koloseum i pod Usta Prawdy, by uświadomić dzieciom, że tak naprawdę każde z nich odczuwa zazdrość oraz pokazać w jaki sposób mogą sobie z nią poradzić.

Książka, ze względu na swój nieco magiczny wątek, powinna spodobać się dzieciakom. Zawiera sporo tekstu ale jest zrozumiały również dla młodszych dzieci, przedszkolaków.

Na jej końcu znajduje się obszerny poradnik dla rodziców i nauczycieli, tłumaczący co to zazdrość i w jaki sposób oswoić z nią dziecko.

Cała seria o emocjach jest bardzo wartościowa i wspierająca nie tylko dzieci ale także opiekunów w zrozumieniu trudnych emocji dziecka, nazwaniu ich i oswojeniu a także w pokonywaniu codziennych trudności.

Informacje dodatkowe o Nieustraszeni i przygoda w Rzymie:

Wydawnictwo: Mamania
Data wydania: 2023-03-15
Tytuł oryginału: LOS ATREVIDOS AVENTURA EN ROMA!
Dodał/a opinię: mrs_zolza

Tagi: Problemy osobiste i społeczne dzieci i młodzieży - emocje

Zobacz opinie o książce Nieustraszeni i przygoda w Rzymie

Kup książkę Nieustraszeni i przygoda w Rzymie

Nieustraszeni i tajemnica dinozaura
Elsa Punset0
Okładka ksiązki -  Nieustraszeni i tajemnica dinozaura

Bestsellerowa seria książek z zakresu edukacji emocjonalnej dzieci, wspierająca je w pokonywaniu codziennych trudności i wykorzystywaniu potencjału rozwojowego...

Szkoła emocji. Nieustraszeni i Konkurs Genialnych Pomysłów
Elsa Punset0
Okładka ksiązki - Szkoła emocji. Nieustraszeni i Konkurs Genialnych Pomysłów