Recenzja książki: Z Jezusem przez Biblię

Recenzuje: Monika Witczak

Małe dzieci często mają problem z czytaniem (zwłaszcza samodzielnym) i zrozumieniem Biblii. Z pomocą przychodzi książka Z Jezusem przez Biblię. To zbiór pięknie ilustrowanych najważniejszych biblijnych opowieści, dostosowanych do możliwości percepcji dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych.

Największym atutem książki jest prosty i zrozumiały język. Biblijne przypowieści zyskują dzięki niemu zupełnie nowy wymiar. Sally Lloyd-Jones sprawnie prezentuje najważniejsze biblijne opowieści, świetnie trafiając swoim przekazem do dzieci. Posługuje się humorem, nadaje biblijnym historią odpowiednią dawkę napięcia i emocji, wyciska z oczu łzy, ale też wzbudza śmiech i zapewnia dobrą zabawę. Dzięki temu każde dziecko jest w stanie nie tylko zrozumieć i przyswoić sobie biblijne historie, ale także polubić je i spojrzeć na nie jak na pasjonujące i piękne opowieści, tak samo wciągające, jak przygody ulubionych bohaterów.

Autorka dokonuje nie tylko streszczenia wydarzeń z Nowego i Starego Testamentu, ale także ich interpretacji. Motywem przewodnim jest przygotowanie, oczekiwanie i przyjście na świat Zbawiciela, który dokona dzieła odkupienia. Z całości płynie jasne przesłanie: Bóg jest miłością i kocha wszystkich ludzi, dlatego posłał na świat swojego jedynego syna. Książka Z Jezusem przez Biblię pokazuje, że Stary i Nowy Testament to nierozerwalna całość, a wydarzenia poprzedzające przyjście Zbawiciela na świat stanowią przygotowanie do tego właśnie momentu.

Biblijne historie zostały wiernie odwzorowane i pięknie zilustrowane. Rysunki dodają całości humoru i pozwalają lepiej poznać biblijne postacie. Ważną rolę w książce odgrywają również tytuły poszczególnych rozdziałów. Zamiast niewiele mówiących nazw Ksiąg i Ewangelii każda opowieść ma swój własny tytuł. Mamy więc Operację specjalną „Nigdy więcej łez” (proroctwo z Księgi Izajasza), Dziesięć zasad na drodze do doskonałości (Mojżesz i Dziesięć Przykazań z Księgi Wyjścia), Niebo schodzi na ziemię (opowieść o Janie Chrzcicielu). Pod tytułem każdej opowieści podane jest źródło - tak, aby każdy, kto chce zapoznać się z oryginałem, mógł łatwo i szybko znaleźć wybrany fragment.

Z Jezusem przez Biblię to fantastyczny podręcznik do poznawania Biblii dla najmłodszych, doskonały zarówno do samodzielnego czytania, jak i do wspólnego zgłębiania z rodzicami. Również dorośli mogą wiele wynieść z lektury książki i spojrzeć na Biblię oczami dziecka. Dziecka Boga.

Kup książkę Z Jezusem przez Biblię

Zobacz opinie o książce Z Jezusem przez Biblię
Z Jezusem przez Biblię
Sally Lloyd-Jones
Pieśń gwiazd
Sally Lloyd-Jones0
Okładka ksiązki - Pieśń gwiazd

Wzruszająca opowieść o oczekiwaniu i radości, jaką niesie przyjście Tego, który nas stworzył. Oto niezwykła noc, w którą Bóg stał...

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;