Recenzja redakcji granice.pl

Kup Teraz

Z Jezusem przez Biblię

Sally Lloyd-Jones

Ocena ( 1 osoba )
6.0
Wydawnictwo: Aetos
Data wydania: 2016-12-15
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-61097-55-6
Liczba stron: 352
Tytuł oryginału: The Jesus Storybook Bible: Every Story Whispers His Name
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Tomasz Fortuna
Ilustracje: Jago
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Monika Witczak

Małe dzieci często mają problem z czytaniem (zwłaszcza samodzielnym) i zrozumieniem Biblii. Z pomocą przychodzi książka Z Jezusem przez Biblię. To zbiór pięknie ilustrowanych najważniejszych biblijnych opowieści, dostosowanych do możliwości percepcji dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych.

 

Największym atutem książki jest prosty i zrozumiały język. Biblijne przypowieści zyskują dzięki niemu zupełnie nowy wymiar. Sally Lloyd-Jones sprawnie prezentuje najważniejsze biblijne opowieści, świetnie trafiając swoim przekazem do dzieci. Posługuje się humorem, nadaje biblijnym historią odpowiednią dawkę napięcia i emocji, wyciska z oczu łzy, ale też wzbudza śmiech i zapewnia dobrą zabawę. Dzięki temu każde dziecko jest w stanie nie tylko zrozumieć i przyswoić sobie biblijne historie, ale także polubić je i spojrzeć na nie jak na pasjonujące i piękne opowieści, tak samo wciągające, jak przygody ulubionych bohaterów.

 

Autorka dokonuje nie tylko streszczenia wydarzeń z Nowego i Starego Testamentu, ale także ich interpretacji. Motywem przewodnim jest przygotowanie, oczekiwanie i przyjście na świat Zbawiciela, który dokona dzieła odkupienia. Z całości płynie jasne przesłanie: Bóg jest miłością i kocha wszystkich ludzi, dlatego posłał na świat swojego jedynego syna. Książka Z Jezusem przez Biblię pokazuje, że Stary i Nowy Testament to nierozerwalna całość, a wydarzenia poprzedzające przyjście Zbawiciela na świat stanowią przygotowanie do tego właśnie momentu.

 

Biblijne historie zostały wiernie odwzorowane i pięknie zilustrowane. Rysunki dodają całości humoru i pozwalają lepiej poznać biblijne postacie. Ważną rolę w książce odgrywają również tytuły poszczególnych rozdziałów. Zamiast niewiele mówiących nazw Ksiąg i Ewangelii każda opowieść ma swój własny tytuł. Mamy więc Operację specjalną „Nigdy więcej łez” (proroctwo z Księgi Izajasza), Dziesięć zasad na drodze do doskonałości (Mojżesz i Dziesięć Przykazań z Księgi Wyjścia), Niebo schodzi na ziemię (opowieść o Janie Chrzcicielu). Pod tytułem każdej opowieści podane jest źródło - tak, aby każdy, kto chce zapoznać się z oryginałem, mógł łatwo i szybko znaleźć wybrany fragment.

 

Z Jezusem przez Biblię to fantastyczny podręcznik do poznawania Biblii dla najmłodszych, doskonały zarówno do samodzielnego czytania, jak i do wspólnego zgłębiania z rodzicami. Również dorośli mogą wiele wynieść z lektury książki i spojrzeć na Biblię oczami dziecka. Dziecka Boga.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
malwa7 Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Czytam,Mam,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Książka, dzięki której pokochasz książki. Nawet, jeśli nie lubisz czytać
Pax
Nieja i ja
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów