The Office. Opowieść o kultowym serialu

Twórcy amerykańskiego serialu "The Office" stworzyli coś niesamowitego. Sprawili, że widzowie przeszli długą i niezapomnianą drogę od nienawiści do nadętego i bucowatego szefa aż do łez wzruszenia w momencie jego odejścia z pracy. "Biuro" to dziesiątki godzin pełnych zażenowania, śmiechu, strachu, rozczulenia, pacania się w głowę, kibicowania. Kiedy polecam go komuś, to zawsze ostrzegam, że "jest specyficzny". Sama nie umiałam go znieść w dużych ilościach naraz, ale regularnie wracałam do oglądania, jak do pracy, którą trochę się kocha, a trochę nie cierpi.

Książka Andy'ego Greene'a jest jak obejrzenie serialu na papierze tylko wraz z wszystkimi osobami zaangażowanymi w jego stworzenie. Rozdziały zbudowane są z samych wypowiedzi, moim zdaniem satysfakcjonująco wyczerpują każdy temat. Z "Opowieści..." dowiedziałam się mnóstwa ciekawych rzeczy na temat produkcji, samych aktorów, tworzenia scenariusza. Dla przykładu, nie zauważyłam wcześniej, że wywiady z Jimem są przeprowadzane w innym ustawieniu niż z pozostałymi postaciami, w książce znajdziemy m.in. wytłumaczenie takiej decyzji. Przypomniałam sobie chyba wszystkie najlepsze sceny, a po odłożeniu mam niezdrową ochotę włączyć telewizor i powtórzyć przygodę.

Zaczęłam czytać z ciekawości, miałam tylko zabić czymś czas, a wciągnęłam się i szukałam wolnej chwili, by kontynuować. Jeśli znacie jakiegoś fana "Biura", to macie już gotowy pomysł na prezent, moim zdaniem to must have. Polecam. That's what she said.

Informacje dodatkowe o The Office. Opowieść o kultowym serialu:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2022-11-15
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 9788382027068
Tytuł oryginału: The Office. The Untold Story of the Greatest Sitcom of the 2000s
Dodał/a opinię: mysilicielka

Zobacz opinie o książce The Office. Opowieść o kultowym serialu