Zabita na śmierć. Aurora Teagarden

To ósma i najdłuższa część przygód z całej serii poświęconej Aurorze Teagarden. Tytuł wydaje się być rodzajem gry słownej i może być odbierany jako błąd językowy. Na pewno nie zachęca on do lektury... Jak się ma natomiast sama treść?

Tak jak na początku każdej książki z tej serii Aurora żyje sobie spokojnie, w pełnej harmonii. Nic nie zapowiada nadejścia kolejnej katastrofy. Postanawia udać się do ekskluzywnego klubu dla kobiet Uppity Women. Odbiera telefon od swojej bratowej Poppy, w którym ta informuje Roe o swoim spóźnieniu. Można się domyśleć co się później stanie... Tak, Aurora znajduje jej ciało. Nie można wymyślić już nic bardziej banalnego. Motyw ten już powtarza się po raz enty. Przyjrzyjmy się teraz konstrukcji intrygi i rozwikłania tej zagadki.

Poppy trafia na pierwsze miejsce listy oczekujących do kobiecego klubu książki Uppity Women, co jest dość niezwykłe i nieoczekiwane. Ginie w tym samym dniu, w którym miała wstąpić w szeregi klubu. Po mieście krążą plotki o wzajemnej niewierności Poppy i jej męża co dodaje tajemniczości całej sprawie. Aurora postanawia sprawdzić, ile w tym wszystkim jest prawdy. Okazuje się, że ich życie było dość niekonwencjonalne; liczba kochanków wzrasta razem z liczbą podejrzanych. Jak to z Roe bywa, dzięki swojemu sprytowi i instynktowi rozwikła i tą zagadkę.

Nie jestem rozczarowany tym tomem, gdyż poprzednie były takie same. Nie ma co się oszukiwać. Za mało tu wątku kryminalnego, za dużo romansów i szczegółów z prywatnego życia Roe. Cała fabuła tej książki kręci się wokół niewierności.

Podsumowując, książka jak i cała seria wypadają dość blado. Za mało tu kryminału, czyli tego, czego oczekuje się od tej serii. Motywy dotyczące odkrycia miejsca zbrodni są powielane, akcja nie nabiera tempa, wręcz przeciwnie. Niektóre wątki poboczne są ciekawsze od wątku głównego i to może właśnie je należało by rozbudować lub zamienić rolami... Liczyłem na coś więcej i nie ukrywam rozczarowania. Książka była po prostu przereklamowana, choć są i tacy, którym się ona podoba. Ja niestety do nich nie należę.

Informacje dodatkowe o Zabita na śmierć. Aurora Teagarden:

Kup książkę Zabita na śmierć. Aurora Teagarden

Klub Martwych
Charlaine Harris0
Okładka ksiązki - Klub Martwych

Sookie Stackhouse uważa, że w jej życiu jest miejsce tylko dla jednego wampira - Billa Comptona. Niestety, nie wszystko zależy od niej. Ona i Bill ostatnio...

Czyste sumienie
Charlaine Harris 0
Okładka ksiązki - Czyste sumienie

Wielu uważało, że Deedra była za łatwa. Ale kto miał powód, by ją załatwić? Na moment moją uwagę odciągnęła nagość tej kobiety i jej odsłonięte uda. Ale...