Żelazny Wilk

Tom 1 cyklu Vardari

Są takie książki, po których czuję ogromny niedosyt i jedną z takich książek jest zdecydowanie "Żelazny wilk" Siri Pettersen.
Początkowo historia przedstawiana jest z perspektywy kilku bohaterów, jednak później skupia się na jej głównej bohaterce, czyli dziewiętnastoletniej Juvie.
Dziewczyna pogardza czytającymi z krwi, zwłaszcza swoją matką, która również się tym zajmuje. Juva nie mieszka w swoim rodzinnym domu, zajmuje się polowaniem na wilki, jest łowczynią i nie chce mieć nic wspólnego z zajęciem matki.
Jednak przykre wydarzenia doprowadzają do tego, że będzie musiała powrócić do swoich bliskich. Diabeł, którego ciągle rysuje staje się rzeczywisty, a wszystkie skrywane tajemnice wychodzą na jaw.
Tak naprawdę najciekawiej robi się dopiero w połowie książki, choć cały czas autorka buduje napięcie to chciałam w końcu dowiedzieć się jak najwięcej o diable.
"Żelazny wilk" jest świetnym wprowadzeniem do nowej serii autorki. Już nie mogę się doczekać dalszych losów Juvy!
Jeśli lubicie historie osadzone na staronordyckim gruncie to jak najbardziej polecam wam zapoznać się z twórczością autorki!

Informacje dodatkowe o Żelazny Wilk:

Kup książkę Żelazny Wilk

Bańka
Siri Pettersen0
Okładka ksiązki - Bańka

Sięgnij po magiczną kulę - przygoda jest na wyciągnięcie ręki! Brawurowa i cudowna książka! Wyjątkowe połączenie magii i rzeczywistości. 12-letnia Kine...

Dziecko Odyna
Siri Pettersen0
Okładka ksiązki - Dziecko Odyna

Wyobraź sobie, że brakuje ci czegoś, co mają wszyscy inni. Czegoś, co stanowi dowód na to, że należysz do tego świata. Czegoś tak ważnego, że bez tego...