Recenzja redakcji granice.pl

Kup Teraz

Ziemia Święta. Przewodnik po Izraelu, Synaju i Jordanii śladami starożytności

Fabio Bourbon, Enrico Lavagno

Ocena ( 2 osoby )
5.5
Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2014-06-23
Kategoria: Przewodniki turystyczne
ISBN: 978-83-7660-895-2
Liczba stron: 232
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Danuta Szelejewska

Miejscem rozgrywania się wydarzeń umiejscowionych w czasach Starego i Nowego Testamentu jest Ziemia Święta. Stanowiąc cel licznych pielgrzymek, nie tylko zachwyca tajemniczością odwiedzanych miejsc oraz niezwykłością złożonej historii, ale przede wszystkim stanowi dobry sposób na wewnętrzne doświadczenie łączności z Jezusem Chrystusem, który swoją obecnością na tej ziemi uświęcił ją i pobłogosławił. Rozciągając się na terenach Bliskiego Wschodu, Ziemia Święta jest znakiem wybrania narodu izraelskiego przez samego Boga. Książka Ziemia Święta to doskonale opracowany Przewodnik po Izraelu, Synaju i Jordanii. A ponieważ w przypadku Ziemi Świętej nie da się oddzielić teraźniejszości od przeszłości, całkowicie zrozumiałym jest ujęcie w tytule słów śladami starożytności. Udajmy się więc do miejsc, które warto zobaczyć.


Fabio Bourbon i Enrico Lavagno, specjaliści w dziedzinie cywilizacji starożytnych, archeologii, historii, sztuki oraz historii sztuki, podeszli do opracowania z pełną znajomością tematu. Publikacja została dopracowana w najdrobniejszych szczegółach, a wszelkie informacje przekazano w sposób interesujący i całkowicie zrozumiały. Początek lektury stanowi rys historyczny, obejmujący czas od epoki kamiennej (1,4 miliona lat temu), poprzez okres perski, hellenistyczny, rzymski, bizantyjski, wczesny arabski, krzyżowców, mameluków i ottomański, aż po czasy współczesne. Treść zasadniczą stanowią szczegółowe opisy miejsc, gdzie bez wątpienia da się odczuć Bożą łaskę.


Sięgający po lekturę czytelnik będzie miał okazję poznać urok pięćdziesięciu pięciu zabytków. Znajdą się wśród nich nie tylko te najbardziej popularne (Jerozolima, Jerycho, Betlejem, Nazaret, Tyberiada, Cezarea, Qumran czy wykuta w skale Petra), ale również takie, których nazwa niewiele mówi (Dor, Bet Szean, Qacrin, Nimrod, En Gedi, Mamszit, En Awdat, a także Irak Al-Amir, Sziwta czy Ramla). Opisy wybranych miejsc są szczegółowe: obok informacji geograficznych znalazły się poparte odkryciami archeologicznymi dane historyczne, najważniejsze obiekty, topografie terenu, mapki z koniecznymi oznaczeniami oraz mnóstwo obrazujących poszczególne zabytki kolorowych fotografii (wykaz autorów zdjęć zamieszczono na końcu publikacji). Pomocą służy również Słowniczek, Indeks oraz Bibliografia (niestety, tylko obcojęzyczna). Laminowana okładka oraz format większy od przeciętnego sprawiają, że przewodnik doskonale nadaje się do korzystania z niego podczas chrześcijańskiego pielgrzymowania w miejsca, po których kroczył Jezus Chrystus.


Książka Ziemia Święta. Przewodnik po Izraelu, Synaju i Jordanii śladami starożytności przeznaczona jest przede wszystkim dla tych, którzy wybierają się w podróż, by na własne oczy ujrzeć wszystko to, co miało pośredni i bezpośredni wpływ na dokonane dzieła zbawcze. Z publikacją Jedności cel osiągną.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
tradescope Linia koment
Przeczytane:2016-01-18, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
iwona-w Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
katechetka Linia koment
Przeczytane:2014-07-18, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
break
Okładka - Ziemia Święta. Przewodnik po Izraelu, Synaju i Jordanii śladami starożytności Pieski. Naklejki Iskierki
Dorota Skwark
Okładka - Ziemia Święta. Przewodnik po Izraelu, Synaju i Jordanii śladami starożytności Bóg, królewna i księżniczki
ks. Marek Dziewiecki
Okładka - Ziemia Święta. Przewodnik po Izraelu, Synaju i Jordanii śladami starożytności Moja Biblia kropka do kropki. Boże Narodzenie
Christina Goodings
Okładka - Ziemia Święta. Przewodnik po Izraelu, Synaju i Jordanii śladami starożytności Jezus nam się narodził
Sophie Piper, Anne Yvonne Gilbert
Okładka - Ziemia Święta. Przewodnik po Izraelu, Synaju i Jordanii śladami starożytności Jezus malusieńki. Opowieść o Bożym Narodzeniu
Julia Stone, Dubravka Kolanovic
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów