Lista recenzji

przesuń tabelę
Okładka książki - Siemowit Zagubiony
Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ; Wydawnictwo: Bellona Recenzent: Danuta Szelejewska

Postać księcia Polan Siemowita (istnieje bogata debata historyków na temat jego istnienia bądź nieistnienia), pradziadka Mieszka I, nie należy do powszechnie znanych. Takiemu stanowi rzeczy próbuje zaradzić czytaj dalej

Okładka książki - Pożegnanie z ojczyzną
Renata Czarnecka ; Wydawnictwo: Lira Recenzent: Danuta Awolusi

Rozmach powieści historycznych bywa zaskakujący. Renata Czarnecka w powieści Pożegnanie z ojczyzną prezentuje wyjątkowo barwny i szczegółowy obraz epoki i niepokojących czasów, gdy Polskę nękały rozbiory. Pochłaniająca czytaj dalej

Okładka książki - Zabij mnie, tato
Zabij mnie, tato
Stefan Darda Wydawnictwo: Videograf Recenzent: truskawka2

Kamil i Izabela Szykowiakowie prowadzą dobrze prosperującą pizzerię. Wychowują trzy dziewczynki. Są szczęśliwi. Nie mają pojęcia, że ich szczęście wkrótce legnie w gruzach. Najstarsza córka, trzynastoletnia czytaj dalej

Okładka książki - Tajemnica dinozaura
Tajemnica dinozaura
Martin Widmark ; Wydawnictwo: Zakamarki Recenzent: Danuta Szelejewska

Żyjące w zamierzchłej przeszłości dinozaury zniknęły wprawdzie z powierzchni Ziemi, nie zniknęły jednak z pola zainteresowań naukowców. Nakładem Wydawnictwa Zakamarki ukazała się Tajemnica dinozaura, kolejny czytaj dalej

Okładka książki - Opowieści o kolorach
Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis Wydawnictwo: Kropka Recenzent: Danuta Szelejewska

W świecie otaczającym człowieka roi się od mnóstwa barw: bardziej lub mniej intensywne, matowe, metaliczne i odblaskowe, przyciągają spojrzenie oraz skupiają uwagę. Treść Opowieści o kolorach, pokazując bogactwo czytaj dalej

Okładka książki -  Bądź tak po prostu
Bądź tak po prostu
Ewelina Dobosz ; Wydawnictwo: Amare Recenzent: Danuta Awolusi

Miłość, przeznaczenie, choroba, zależność od drugiej osoby – Ewelina Dobosz w swojej najnowszej powieści Bądź tak po prostu porusza te tematy. Wychodzi z tego mocna, chwytająca za serce historia. Choć czytaj dalej

Okładka książki - Pies na medal
Barbara Gawryluk Wydawnictwo: Literatura Recenzent: Magdalena Galiczek-Krempa

Nie od dzisiaj wiadomo, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Udowadnia to też Barbara Gawryluk w swoim zachwycającym i bogato ilustrowanym zbiorze opowiadań kierowanym do najmłodszych czytelników Pies czytaj dalej

Okładka książki - Powrót matki
Powrót matki
Danuta Awolusi ; Wydawnictwo: Fala Recenzent: Patryk Obarski

Czy „wybaczyć" znaczy „zapomnieć"? Odpowiedzi na to pytanie poszukiwać mogą czytelnicy nowej powieści Danuty Awolusi Powrót matki. W swojej nowej książce autorka i dziennikarka ponownie zwraca się czytaj dalej

Okładka książki - Znajdziesz mnie wśród chmur
Ilona Ciepał-Jaranowska Wydawnictwo: Wydawnictwo na szczęście Recenzent: Piotr Piekarski

Znajdziesz mnie wśród chmur Ilony Ciepał-Jaranowskiej to ciepła i pełna nadziei opowieść o sprawach bardzo trudnych. To historia o stracie i pożegnaniu, o śmierci i nowych początkach, o przepracowywaniu żałoby czytaj dalej

Okładka książki - Przygody psa Precla. Precel idzie na spacer
Przygody psa Precla. Precel idzie na spacer
Marta Maj Wydawnictwo: MMIP Recenzent: Danuta Szelejewska

Pies – uczący dyscypliny i odpowiedzialności – jest najlepszym motywatorem do wyjścia z domu. Znany już czytelnikowi z pozostałych części cyklu Przygody psa Precla bohater (Precel pokonuje strach czytaj dalej