Recenzja książki: Francuzki noszą koronki

Recenzuje: Magdalena Galiczek-Krempa

Poradników dotyczących mody i stylu dostępnych jest na rynku wydawniczym bardzo wiele. Możemy dowiedzieć się z tych publikacji, jaki typ sylwetki posiadamy i jakie ubrania w związku z tym będą wyglądały na nas dobrze, a jakie będą tylko podkreślały mankamenty naszej budowy. Kathryn Kemp-Griffin w swojej publikacji Francuzki noszą koronki idzie o krok dalej i zdecydowanie zawęża krąg swoich ubraniowych porad i analiz. Z poradnika Kemp-Griffin czytelniczka dowie się niemal wszystkiego, co wiedzieć powinna na temat bielizny: biustonoszy, fig, gorsetów i pończoch i tego jak powinna je nosić.

Można powiedzieć, że Kathryn Kemp-Griffin znalazła się w Paryżu na skutek szczęśliwego zrządzenia losu i okoliczności. Wraz z mężem postanowiła bowiem porzucić dotychczasowe, przewidywalne i pełne stabilizacji życie, by rozpocząć wielką przygodę. Po przeprowadzce do Francji Kathryn zaczyna szukać zajęcia, które przyniesie jej nie tylko dochód, ale też satysfakcję i zadowolenie z wykonywanej pracy. Podczas odkrywania zakątków Paryża kobieta uświadamia sobie, jak ważnym aspektem życia Francuzek jest zakładanie eleganckiej i wyszukanej bielizny. Z biegiem czasu Kathryn otwiera własny sklep z bielizną, gdzie może realizować swoje pomysły i tym samym uszczęśliwiać kobiety.

Francuzki noszą koronki to jednak nie historia Soyelle, firmy bieliźniarskiej Kathryn Kemp-Griffin. To opowieść oraz poradnik dotyczący tego, dlaczego każda kobieta powinna zaopatrzać się w dobrej jakości bieliznę i jakie fasony należy wybierać. Kemp-Griffin okrasza swoją opowieść o szczegóły dotyczące gorsetów – ich zalet i wad, a także opisuje fenomen pończoch – tych tradycyjnych, najdroższych, jedwabnych, zakładanych na specjalnie zaprojektowanym pasie. Z książki Kemp-Griffin czytelniczki dowiedzą się, czym różni się biustonosz plunge od push-upa i co mogą zaoferować nam różne typy majtek: od bokserek poczynając, poprzez tradycyjne figi, a na delikatnych stringach kończąc. Autorka przybliża także kwestię wyboru włókien i materiałów, z których produkowana jest bielizna. Opowiada także o rodzinnych manufakturach koronczarskich.

Książka Francuzki noszą koronki napisana jest przystępnym językiem, a autorka posługuje się stylem potocznym. Zdaniem autorki, każda kobieta powinna posiadać tylko bieliznę dobrej jakości i powinna nosić ją na co dzień. W żadnym razie nie może to być tylko jeden „ładny” i „drogi” biustonosz w komplecie z figami, zakładany wyłącznie na specjalne okazje. Życie jest wieczną i nieustającą „specjalną okazją” i każdego dnia powinnyśmy zakładać na swoje ciało tylko ładne, podkreślające kształty i dodające nam pewności siebie stroje, w tym - bieliznę. Kiedy zagłębimy się w lekturę książki i wraz z autorką odkryjemy bieliźniarski świat Paryża, podejście takie wyda się nam uzasadnione i być może autorka skłoni część czytelniczek do radykalnej rewolucji w szufladzie z bielizną.

W książce Kemp-Griffin znalazło się także miejsce na ilustracje Palomy Casile przedstawiające różne fasony bielizny, a nawet na jeden projekt wykroju fig. Dodaje to książce atrakcyjności i uszczegóławia zaprezentowane informacje.

Kup książkę Francuzki noszą koronki

Zobacz opinie o książce Francuzki noszą koronki
Francuzki noszą koronki
Kathryn Kemp-Griffin