Recenzja książki: Naturalne dekoracje. Pomysły do samodzielnego wykonania

Recenzuje: Magdalena Galiczek-Krempa

Lubimy otaczać się ładnymi przedmiotami. Dobrze czujemy się, gdy udekorujemy nasze domy niepowtarzalnymi dekoracjami, które długo cieszyć będą nasze oczy. Jeszcze większą radość sprawia nam, jeśli elementy dekoracyjne są jedyne w swoim rodzaju – niemal nie do powtórzenia – i z ogromną starannością samodzielnie przez nas wykonane. Inspiracją i kopalnią pomysłów okazuje się książka Naturalne dekoracje, opublikowana nakładem wydawnictwa Jedność.

Podczas spaceru po lesie, łące czy parku często bezwiednie zbieramy kolorowe liście, gałązki bądź szyszki. A gdyby wykorzystać te dary natury w kreatywny sposób i stworzyć z nich ciekawe dekoracje? Do tego zachęcają czytelnika autorzy Naturalnych dekoracji. Autorzy wskazują, jak przy pomocy niewielkich środków finansowych – ale za to sporego zaangażowania – przygotować niebanalne dekoracje i podarunki dla bliskich. W książce znalazło się ponad dwadzieścia projektów najróżniejszych elementów dekoracyjnych - począwszy od ozdobnych wieńców na drzwi, poprzez niebanalne świeczniki i donice, aż do gadżetów, które ustawić możemy w ogrodach – lampionów, karmników czy pochodni.

Do wykonania dekoracji potrzebne będą przede wszystkim naturalne elementy – szyszki, gałęzie, patyczki, kora, mech i kwiaty, a także przycięte do odpowiednich kształtów przy pomocy narzędzi kawałki drewna. Elementy łączone są klejem bądź drucikami, a ostateczny efekt dodają dekoracjom kolorowe wstążki, wełna i koraliki.

W książce znalazło się sporo szablonów, z których można skorzystać przy wykonywaniu dekoracji, jednak czytelnik może wprowadzić także dowolne zmiany kształtów czy kolorów, dopasowując dekoracje tak, by jak najbardziej pasowały one do wnętrza domu bądź własnych upodobań. Zaprezentowane przez autorów pomysły są tylko bazą, którą można modyfikować. Są impulsem do przygotowania dekoracji często tylko ledwie inspirowanych projektami zaprezentowanymi w książce.

Książka Naturalne dekoracje kierowana jest przede wszystkim do osób, które lubią prace manualne i wykazują w tym kierunku mniejsze bądź większe zdolności. Potrzeba bowiem odrobiny cierpliwości i wyczucia podczas tworzenia często misternych splotów bądź połączeń kolejnych elementów.

Każdemu zamieszczonemu w książce projektowi towarzyszą duże, czytelne ilustracje oraz jasne opisy, składające się z listy niezbędnych elementów podstawowych, pomocniczych i narzędzi oraz opisu - krok po kroku - kolejnych etapów przygotowania dekoracji.

Książka Naturalne dekoracje to ciekawy poradnik dla wszystkich zakochanych w DIY, a także świetny pomysł na prezent.

Kup książkę Naturalne dekoracje. Pomysły do samodzielnego wykonania

Zobacz opinie o książce Naturalne dekoracje. Pomysły do samodzielnego wykonania
Naturalne dekoracje. Pomysły do samodzielnego wykonania
G. Auenhammer, M. Dawidowski, A. Diepolder, A. Kipp
Naturalne dekoracje na Boże Narodzenie
G. Auenhammer, M. Dawidowski, A. Diepolder, A. Kipp0
Okładka ksiązki - Naturalne dekoracje na Boże Narodzenie

Pomysły do samodzielnego wykonania. Dni stają się coraz krótsze, za oknami coraz chłodniej, a w nocy pada pierwszy śnieg. Wkrótce nadejdzie Boże Narodzenie...