„Amerykańska sielanka” bez kompromisów!

Granice.pl > TV > zwiastuny filmów
Tagi: Amerykańska sielanka (Philip Roth)

Zwiastun ekranizacji najsłynniejszej książki Philipa Rotha, doskonale oddający klimat nagrodzonej Pulitzerem powieści. Bohaterem „Amerykańskiej sielanki” jest Szwed Levov (Ewan McGregor), uwielbiany sportowiec w szkole średniej w Newark, który dorasta w czasach powojennej prosperity. Żeni się z miss stanu New Jersey (Jennifer Connelly), dziedziczy po ojcu fabrykę rękawiczek i przeprowadza się do kamiennego domu w sielskiej osadzie Old Rimrock. Nagle opuszcza go piękny amerykański sen o szczęściu.

Oto ukochana córka Szweda, Merry (Dakota Fanning), wyrosła z kochającej, bystrej dziewczynki na zamkniętą, fanatyczną nastolatkę zdolną do niebywale brutalnego aktu politycznego terroryzmu. Z dnia na dzień Szwed zostaje wyrwany z wytęsknionej amerykańskiej sielanki i rzucony w odmęty szaleństwa. „On kochał tę Amerykę, której ona tak nienawidziła, którą winiła za wszystkie życiowe niedoskonałości, którą chciała obalić. On kochał znienawidzone przez nią, wyszydzone i sabotowane burżuazyjne wartości".

To pierwszy oparty na powieści Rotha film, który spodobał się pisarzowi.

– Jestem fanem filmu! Reżyserowi udało się uchwycić istotę i głębię mojej powieści. Razem ze scenarzystą nie poszli na kompromisy, dzięki czemu siła przekazu pozostała mocna i wymowna. Jestem zachwycony! – mówi Philip Roth.

Więcej informacji o książce: Amerykańska sielanka
break
Opinie
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Cień jabłoni
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
REKLAMA
linia_1_reklama linia_2_reklama linia_3_reklama
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów