Czytam to! Odcinek 11, sezon 2

Granice.pl > TV > videorecenzje
Tagi: Dom Rothschildów. Prorocy finansów 1798-1848 (Niall Ferguson)

Tym razem w Czytam to! królować będą biografie. W pierwszych dniach marca, pomiędzy słonecznym skwarem, deszczem i śnieżną zawieruchą, Robert Kasprzycki poleca: biografię rodu, biografię duchową i biografię kulinarną. 
Posłuchajcie o:

„Domu Rothschildów” Nialla Fergusona – biografii „wybitnej, znakomicie napisanej, zabawnej, świetnie udokumentowanej”. Dlaczego jej bohaterowie byli „prorokami finansów”, bo „zrozumieli, że najważniejsze są nie pieniądze, tylko informacja”; 

nowej książce Emmanuela Carrere'a pt. „Królestwo” – „to rzecz niesamowita; od wieków nie czytałem tak dobrej książki dotyczącej religii i zarazem będącej biografią wewnętrzną autora”. Słowem: „Dan Brown dla tych, którzy kojarzą trochę więcej niż seks, władza i pieniądze”;

„Audrey w domu” – „Dotti pokazuje nie tylko Audrey Hepburn jako mamę, jako kucharkę, ale także jako osobę niezwykle ciepłą i taką, którą chciałoby się po prostu poznać. Mnóstwo klasy, mnóstwo miłości, mnóstwo podejścia do gotowania jako elementu, który ma rodzinę wiązać i łączyć, a nie dręczyć”.

Coś dla ciała, coś dla ducha i coś do poczytania… Najlepsze „coś” na śnieżno-deszczowe przedwiośnie. Polecamy na rozgrzewkę, chociażby ze względu na przepis na doskonały makaron „Penne alla vodka” według Audrey Hepburn. :)

Więcej informacji o książce: Dom Rothschildów. Prorocy finansów 1798-1848
break
Opinie
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
REKLAMA
linia_1_reklama linia_2_reklama linia_3_reklama
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów