Czytam to. Odcinek 17.

Granice.pl > TV > videorecenzje
Tagi: Błąd w zeznaniach (Sophie Hannah)

Niektórzy z Was marudzili, że w Czytam to! kryminały nie zajmują należnego im miejsca. Wychodząc naprzeciw tej sugestii, Robert Kasprzycki w siedemnastej odsłonie programu prezentuje „kryminał, kryminał i… kryminał”. A każdy z nich inny i jedyny w swoim rodzaju. Czym wyróżniają się ich autorzy?

- Atutem Sophie Hannah, kontynuatorki twórczości Agathy Christie, jest „niezwykła sprawność w prowadzeniu intrygi i sprawność stylistyczna”, które sprawiają, że ukazujący ludzkie namiętności w świecie nowych technologii thriller „Błąd w zeznaniach” wciąga nieubłaganie od pierwszych stron.

- Gonҫalo M. Tavares, który zdaniem José Saramago jest murowanym laureatem Literackiej Nagrody Nobla (to kwestia najwyżej trzech dekad! ;) ), nadaje swojemu bohaterowi „sympatyczny rys psychopatii i socjopatii, jako rys człowieka współczesnego” („Przypadki Lenza Buchmanna”).

- Karl Ove Knausgård na kartach „Mojej walki” zmaga się z kolei „ze zbrodnią, jaką jest życie”. Wnikliwe spojrzenie Norwega może budzić skojarzenia z Gombrowiczem, a magnetyczny styl wciąga i uzależnia jak najlepszy skandynawski kryminał.

Tajemnice, zbrodnie, wykroczenia. Obejrzyjcie 17 odcinek Czytam to! i poczujcie dreszcz emocji. Na kolejną odsłonę programu zapraszamy za dwa tygodnie. Do zobaczenia na kanale Wydawnictwa Literackiego!

Więcej informacji o książce: Błąd w zeznaniach
break
Opinie
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
REKLAMA
linia_1_reklama linia_2_reklama linia_3_reklama
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów