Czytam to! Odcinek 9, sezon 2

Granice.pl > TV > videorecenzje
Tagi: Zagubieni książęta (Garth Nix)

Zima odchodzi i wraca (dziś w Krakowie śnieżyca i słońce na przemian), a w Czytam to! jak zwykle same nowości. Rok rozpoczęliśmy z grubej rury od trzech świetnych powieści, czas na odrobinę rozrywki. Dziś w Czytam to! Robert Kasprzycki opowie o science fiction, wywiadzie rzece i książce historycznej.
• „Na początek skok do rzeki zwanej młodością” czyli „Zagubieni książęta”, w których Garth Nix „pokazuje jak bardzo można skomplikować rozmaite rzeczy związane z narracją i pomysłami na to czym jest przyszły człowiek w kosmosie”. Do lat 16!
• „Zawsze nie ma nigdy” czyli intymny wywiad rzeka Eweliny Pietrowiak z „wielkim podrywaczem polskiej literatury” - Jerzym Pilchem. „Nigdy jeszcze tak blisko nie spotkali się narrator i dziennikarz. Nigdy tak bardzo nie flirtowali ze sobą i chyba nigdy dotychczas Jerzy Pilch tak bardzo się nie otworzył”. 
• „Urojone widmo rewolucji” – „książka, jak zwykle w przypadku Zamoyskiego, błyskotliwa, lekka, eseistyczna i pasjonująca”. To więcej niż książka historyczna! To „połączenie powieści sensacyjnej z pamfletem na współczesność”. 

Więcej informacji o książce: Zagubieni książęta
break
Opinie
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
REKLAMA
linia_1_reklama linia_2_reklama linia_3_reklama
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów