Opis wydarzenia

Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek

Miasto: cała Polska
Adres: cała Polska
Start: 2016-06-16
Koniec: 2016-06-16
Tematyka: spotkania literackie
Dodał/a :slk
szara linia

16 czerwca – Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek

FUNDACJA BOOKCROSSING POLSKA ZAPRASZA

Przyłącz do nas, działaj z nami. Dzięki Tobie świat może stać się jedną wielką darmową biblioteką. Uwalniaj książki, dziel się z innymi radością czytania. To takie proste! Odkrywaj, czytaj, uwalniaj!

 

Z wielką przyjemnością informujemy, że XIII edycja ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek odbędzie się 16 czerwca. Idea Święta narodziła się w 2003 roku, mając na celu promowanie czytelnictwa. W akcje bookcrossingowe aktywnie włączyły się szkoły, biblioteki, uczelnie wyższe, organizacje społeczne, kulturalne, instytucje naukowe, środowiska literackie, samorządy, media ogólnopolskie i lokalne. 


Cieszymy się, że dzięki naszym działaniom w obiegu jest 260 186 tysięcy książek (info www.bookcrossong.pl, dane z 19 maja 2016 r.), że funkcjonuje ponad 20 tysięcy półek bookcrossingowych. Czynimy wszystko, by sztuka czytania pozostała wiecznie żywa. Słowo pisane popularyzujemy nie tylko wśród dzieci i młodzieży, ale także wśród dorosłych, pragnąc przyczynić się do wzrostu czytelnictwa w Polsce. Wierzymy, że książka odgrywa jedną z ważniejszych ról w rozwoju ludzkości. Dlatego  też zachęcamy do dzielenia się dobrem, które posiadamy, gdyż nie samo posiadanie daje wewnętrzne spełnienie, a właśnie dzielnie się...

 
16 czerwca planujemy, przykładem minionych lat, przeprowadzenie ogólnopolskiej akcji uwalniania książek, połączonej z przemarszami młodzieży. Liczymy na pomoc i wsparcie szkół, bibliotek, instytucji kulturalnych i wszystkich inteligentnych ludzi, którym nieobca jest troska o normalne i zdrowe  intelektualnie społeczeństwo.

Święto nasze niech urozmaicają happeningi, festyny, spotkania z autorami, wydawcami, debaty o książkach i literaturze, wystawy, konkursy, plenerowe.

 

Zachęcamy, by uwolnione książki powędrowały do domów seniora, domów samotnej matki, świetlic środowiskowych, szpitali, osadzonych czy noclegowni. 

 

Wierzymy, że dzięki zaprzyjaźnionym i przychylnie nastawionym do idei bookcrossingu mediom akcja odbije się szerokim echem w całej Polsce, stając się ważnym krokiem na drodze do lepszej przyszłości. Lepszej - bo pełnej uwolnionych książek i zaczytanych w nich ludzi. Walka o podniesienie czytelnictwa, walka o spopularyzowanie samego faktu czytaniai walka o książki, jest potrzebna i musimy ją wspólnie wygrać dla dobra przyszłych pokoleń.

                                                                                                                                            Jolanta Niwińska                                                                                                                   Ogólnopolski Koordynator Bookcrossingu

 

Zapraszamy na stronę www.bookcrossing.pl i http://www.swietowolnychksiazek2016.pl/ znajdziesz tam wszystkie szczegóły i informacje, abyś mógł aktywnie wspierać BOOKCROSSING w Polsce. Zgłoś uczestnictwo w wydarzeniu, prześlij program obchodów na adres: obchody@swietowolnychksiazek2016.pl - zapewniamy wsparcie promocyjne, plakaty, etykiety, udzielimy wszelkich informacji w przygotowaniu wydarzenia.  


Przyłącz do nas, działaj z nami! Dzięki Tobie świat może stać się jedną wielką darmową biblioteką, a książki staną się wolne.

POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Książka, dzięki której pokochasz książki. Nawet, jeśli nie lubisz czytać
Pax
Nieja i ja
RECENZJE MIESIĄCA
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów