Opis wydarzenia

Festiwal Książki dla Dzieci i Młodzieży "Czytajmy"

Miasto: Warszawa
Adres: plac Zamkowy 4, 00-277 Warszawa
Start: 2014-09-19
Koniec: 2014-09-21
Tematyka: targi książki
Dodał/a :slk
szara linia

W dniach 19−21 września 2014 roku po raz pierwszy na Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się Festiwal Książki dla Dzieci i Młodzieży „Czytajmy”. Impreza, która będzie otwarta w godzinach 10-18.00, to mnóstwo atrakcji dla dzieci, młodzieży i rodzin. Wstęp wolny.

W programie Festiwalu Książki dla Dzieci i Młodzieży „Czytajmy” znajdą się miedzy innymi warsztaty plastyczne organizowane wspólnie z firmą Astra, a także warsztaty związane z etapami powstawania książki takie jak np. warsztaty ilustratorskie, warsztaty komiksowe oraz warsztaty związane z bajką i baśnią polską organizowane we współpracy z Państwowym Muzeum Etnograficznym. O przygotowanie rozwijających kreatywność zajęć zadba m.in. Akademia Wolnego Czasy i Mały Geniusz, dzięki nim wśród propozycji pojawią się warsztaty druku 3D, warsztaty teatralne i warsztaty kreatywnego pisania.

Atrakcjami będą również czytane na żywo bajki m.in. polskie wybrane przez Instytut Kolberga, chińskie i anglojęzyczne przygotowane przez wyd. Usborne a także wystawy, pokazy animacji i festiwalowa biblioteka. Najmłodsi z pewnością ucieszą się z możliwości spotkania Ciekawskiego Georga ulubionego bohatera kreskówek oraz z warsztatów Książkowych Molików prowadzonych przez Ciotkę Książkulę. Specjalnie dla mniejszych dzieci powstanie kącik z zabawkami firmy trzymyszy.pl, będzie też działało małe kino przygotowane przez Muzeum Animacji Se-Ma-For.

Odwiedzający będą mieli okazję wziąć udział w spotkaniach ze znanymi autorami książek dziecięcych i młodzieżowych, poznać ilustratorów i ulubionych twórców komiksów m.in. Bohdana Butenkę, Pau, Sylwie Chutnik, Joannę Olech, Joannę Krzyżanek, Grzegorza Kasdepke, Rafała Kosika, Annę Brzezińską i Andrzeja Gondka. Na Festiwalu pojawi się także aktorka Barbara Bursztynowicz, która przeczyta wiersze Tuwima, Nela Mała Reporterka – najmłodsza na świecie autorka reportaży podróżniczych oraz Agnieszka Kręglicka, znana restauratorka i autorka książki kucharskiej dla dzieci i nastolatków Gotowi by Gotować.

Przygotowana zostanie też strefa targowa gdzie kilkudziesięciu wystawców z całej Polski zaprezentuje swoją aktualną ofertę. Rodzice i dziadkowie będą mieli okazję w promocyjnych cenach kupić nowości książkowe m.in. bajki, baśnie, komiksy, audiobooki i ebooki, podręczniki i pomoce szkolne, a także gry i zabawki. 


Więcej informacji: 

www.festiwalczytajmy.pl

 

POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
RECENZJE MIESIĄCA
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów