Opis wydarzenia

Dorota Sumińska w Matrasie

Miasto: Warszawa
Adres: Aleja Solidarności 113
Start: 2016-03-30 18:00
Koniec: 2016-03-30
Tematyka: spotkanie autorskie
Dodał/a :slk
szara linia

Dlaczego hipopotam jest gruby?

 
30 marca, w środę, o godzinie 18.00 w księgarni Matras w Alei Solidarności 113w Warszawie, odbędzie się spotkanie z Dorotą Sumińską, promujące jej ostatnią książkę Dlaczego hipopotam jest gruby?.

 

Mamo, mamo a czemu zebra ma paski? Mamo, mamo a gdzie raki zimują? Mamo, mamo... Dzieci lubią zadawać pytania. Niektórzy dorośli również. Odpowiedzi na te związane z królestwem zwierząt znajdą w książce Dlaczego hipopotam jest gruby?, którą autorka zaprezentuje 30 marca podczas spotkania w księgarni Matras w Warszawie.

Nie ma większej tajemnicy niż natura. Wiemy o niej bardzo dużo, ale wciąż zadajemy nowe pytania i znajdujemy nowe odpowiedzi. Wyjątkowo trudno opowiedzieć o sekretach przyrody w sposób zrozumiały i jednocześnie ciekawy najmłodszym. Dorota Sumińska to potrafi. Sławna lekarz weterynarii, pisarka i publicystka, w swoich publikacjach zabiera czytelnika w podróż do świata zwierząt, tych ogromnych i tych zdecydowanie mniejszych. Rok temu w księgarniach pojawiła się pięknie ilustrowana książka Dlaczego oczy kota świecą w nocy? jej autorstwa, jedna z najchętniej wybieranych lektur edukacyjnych ukochanych przez dzieci, rodziców, dziadków. Wspólne rozwiązywanie tajemnic świata zwierząt wciągnęło czytelników, którzy nie mogli się doczekać kontynuacji. W Dlaczego hipopotam jest gruby? znajdą dziesiątki nowych pytań i odpowiedzi. Dlaczego hipopotam jest gruby? Czy to prawda, że niektóre zwierzęta mają błękitną krew? Czy hipopotam jest kuzynem wieloryba? Jaki ssak znosi jajka i dlaczego pijawka ma 32 mózgi?

 

Dorota Sumińska, z zawodu i pasji lekarz weterynarii, pisze o zwierzętach, które od zawsze stanowią jedną z najważniejszych części jej życia. Czytelnicy znają ją z m.in. z takich książek, jak: „Autobiografia na czterech łapach, czyli historia jednej rodziny”, „Do serca przytul psa”, „Jak jeż Jerzy został tatą” czy „Uśmiech gekona. Azja jakiej nie znacie”. Prowadziła również kilka programów telewizyjnych i radiowych krążących wokół tematu zwierząt - „Zwierzowiec” (TVP1) oraz „Zwierzenia na cztery łapy” (I PR Polskiego Radia) i „Wierzę w zwierzę” (TOK FM).

 

Księgarnie Matras zapraszają serdecznie wszystkie dzieci i dorosłych kochających zwierzęta na spotkanie z Dorotą Sumińską, które odbędzie się 30 marca, w warszawskim Matrasie.

POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
RECENZJE MIESIĄCA
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów