Opinia o książce - Almost Kiss. Nie flirtuj ze mną na fizyce

Opinia napisana przez: Karolina Osewska

"Wiesz, Prosiaczku...miłość jest wtedy...kiedy kogoś lubimy...za bardzo." Alan Alexander Milne - "Kubuś Puchatek"

 

Uwielbiam historie o miłości, a szczególnie te, które zaczynają się niepozornie, od przyjaźni łączącej parę głównych bohaterów. Nie bez powodu moim jednym z ulubionych filmów Bollywood jest film Kuch kuch hota hai. 

 

"Nie ma miłości bez przyjaźni" Kuch kuch hota hai

 

Taką historię otrzymujemy właśnie w debiucie Amy Noelle Parks "Almost - kiss. Nie flirtuj ze mną na fizyce". Evie i Caleb znają się od najmłodszych lat, rozumieją się bez słów, Evie zawsze może polegać na Calebie, bez niego i jego wsparcia pogrążyłaby się w swoich lękach, z którymi mierzy się na co dzień. Evie kocha matematykę i fizykę, nie mają przed nią tajemnic, w przeciwieństwie do otaczającego ją świata. Dziewczyna uczęszcza na terapię, walczy ze swoimi lękami, pracuje nad relacjami z ludźmi. Stara się wychodzić do świata, ludzi. Jej terapeutka oraz przyjaciele bardzo ją wspierają, uważają, że poradzi sobie na międzynarodowym konkursie i przedstawi swój projekt na Granicy. Autorka umiejętnie kreśli przed czytelnikami problem natury psychicznej, którego pokonanie stanowi nielada wyzwanie dla Evie. To jak Caleb i reszta przyjaciół, czy Anita, terapeutka Evie, stanowią dla niej oparcie i akceptują ją, wraz z jej wszystkimi lękami, naprawdę podnosiło na duchu i tworzyło atmosferę bezpieczeństwa i ciepła. Natomiast zachowanie i postępowanie matki Evie nie ukrywam, że podniosło mi ciśnienie i porządnie oburzyło. 

 

"Kochać kogoś, to przede wszystkim pozwalać mu na to, żeby był, jaki jest." William Wharton - Tato

 

"Almost - kiss" to przeurocza, pełna ciepła i humoru powieść, idealna dla młodzieży, ale nie tylko. Książka ta ma także wartość edukacyjną, autorka przedstawia przed czytelnikami bohaterkę, która mierzy się codziennie ze swoimi lękami, walczy o swoje zdrowie psychiczne, stara się otworzyć do świata, ludzi, odkrywa nowe emocje, uczucia, takie jak zauroczenie, miłość, przyjaźń. Autorka kreśli przed czytelnikami nie tylko miłość między ludźmi, ale także miłość do zainteresowań, do pasji, do przedmiotów ścisłych. Książkę czyta się dobrze, bohaterowie są sympatyczni, i szybko się z nimi związujesz emocjonalnie i kibicujesz im do samego zakończenia powieści. Na uwagę zasługuje również wydanie, okładka jest przecudowna, uwielbiam niebieski kolor ! ? Polecam Wam z całego serca lekturę tego debiutu, na pewno miło spędzicie czas przy lekturze tej powieści ! 

 

Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu Literackiemu. 

Kup książkę Almost Kiss. Nie flirtuj ze mną na fizyce

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Almost Kiss. Nie flirtuj ze mną na fizyce
Recenzje miesiąca
Spotkamy się we śnie
Jolanta Kosowska; Marta Jednachowska
Spotkamy się we śnie
Cicha noc
Jolanta Kosowska
Cicha noc
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Aleksandra Struska-Musiał ;
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Zbój
Joanna Jagiełło
Zbój
Negocjatorka
Małgorzata Łatka ;
Negocjatorka
Kocioł. Pierwszy astroMIAUta
Marta Rydz-Domańska
Kocioł. Pierwszy astroMIAUta
Nigdy przenigdy...
Emilia Jachimczyk
Nigdy przenigdy...
A na niebie blask od gwiazd. Opowieści na Boże Narodzenie
Beata Agopsowicz ; Renata Czerwińska ; Daria Kaszubowska ; Małgorzata Lis ; Emilia Litwinko ; Magdalena Mikutel ; Natalia Przeździk ; Katarzyna Targosz
A na niebie blask od gwiazd. Opowieści na Boże Narodzenie
Księżyc nad Vajont. Echo
Katarzyna Kielecka
Księżyc nad Vajont. Echo
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy