Anioł z Auschwitz

Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 2019-08-14
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788381780575
Liczba stron: 320
Dodał/a opinię: czytanienaplatan

Ocena: 5.25 (8 głosów)

Twórczość Eoina Dempsey'a poznałam dzięki cudownej, wzruszającej książce „Biała róża, czarny las”, dlatego gdy pojawiła się okazja, z chęcią sięgnęłam po kolejną książkę jego autorstwa. Tym bardziej, że tematyka wojenna, obozowa, szczególnie w przededniu 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej, powinna nam przypominać o czasie, który nie ma prawa się powtórzyć.

 

Czy w piekle wojny znajdzie się miejsce na miłość i człowieczeństwo?

 

On Niemiec, ona Żydówka. Znają się od dziecka i od zawsze są nierozłączni. On obiecuje ją chronić, jednak wojna nieubłaganie ich rozdziela.

 

Do czego jest w stanie posunąć się młody Niemiec by odnaleźć ukochaną? Czy nie zatraci w tym siebie?

 

Historia miłości Rebekki i Christiana, wydaje się być jedynie pretekstem do ukazania bestialstwa ludzi w takich miejscach jak Auschwitz. W miejscach ludobójstwa, w których śmierć setek tysięcy ludzi jest obozową codziennością.

 

To tu Christian w roli oficera SS wypatruje wśród więźniarek swojej ukochanej. To tu jest świadkiem mordowania tysięcy kobiet i dzieci. To tu zostaje wystawione na potworną próbę jego człowieczeństwo.

 

Mimo tak trudnej tematyki, powieść czyta się jednym tchem. Zostawia głęboki ślad w sercu i nie pozwala zapomnieć o tym, co zapomniane być nie może. Przepełniona ogromnym tragizmem, daje również nadzieję i wiarę w człowieczeństwo. Mimo wszystko.

Tagi:

Kup książkę Anioł z Auschwitz

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Anioł z Auschwitz