Anioł

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2011-07-10
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-10-11961-2
Liczba stron: 288
Dodał/a opinię: Sadu

Ocena: 3.71 (7 głosów)

„Czymże jest szczęście, jeśli nie ułatwieniem życia innym? „

 

Małą dziewczynkę odwiedził anioł. To spotkanie było piękne i niezwykłe. Anioł wypowiedział słowa, które na zawsze pozostały w umyśle dziecka. Zasugerował, że może być kimś wyjątkowym. Nie sądził, że wizyta ta może doprowadzić dziewczynkę do obłędu. Od tej pory zmaga się ona z problemami psychicznymi, wyobraźnią która mówi jej, że może być aniołem, mieć skrzydła i latać. Ta chora fascynacja bardzo martwi jej ojca, który poświęca własne zdrowie by pomóc dziewczynce. Po pobycie w szpitalu Freya zaczyna powoli dochodzić do siebie. Nowa szkoła pozwala jej zacząć wszystko od początku. Nowi przyjaciele, którzy nie będą mieli ja za dziwaczkę. Teraz stara się zrobić wszystko, żeby się przypodobać. Anioły jednak powracają lecz w nieco innej, mroczniejszej formie.

Fantastyka miesza się w książce z typową rzeczywistością szkolna i problemami jakie w niej występują. Mamy dwa wątki gnębionych uczniów i różne zachowania osób znajdujących się w pobliżu. Brat głównej bohaterki jest świadkiem znęcania się nad młodszym kolegom. Przypomina sobie czasy kiedy sam był gnębiony i postanawia nieść młodemu pomoc. Nie jest to jednak łatwa gdyż grupa oprawców nie dość, że ma przewagę liczebna to jeszcze składa się z sinych chłopaków, którzy nie potrafią uczciwie załatwiać porachunków.

Freya ma podobną sytuację. Do jej klasy przychodzi dziewczyna z podobnymi problemami jakie ona miała kiedyś. Ta jednak zamiast pomóc dziewczynce unika jej aby nie psuć sobie reputacji nad którą tak ciężko pracowała.

Te wątki dość błahe i banalne pojawiające się w wielu książkach młodzieżowych. Najciekawsze w historii są anioły przedstawione trochę inaczej niż w innych książkach. Istoty cierpiące i mające naprawdę trudne zadania. Książka w piękny sposób pokazuje, że każdy z nas jest trochę jak anioł. Nie możemy tylko czekać na boska ingerencję, która pomoże cierpiącym ludziom lecz sami powinniśmy nieść pomoc.

Wiele wzruszających momentów, historii o cierpieniu, oddaniu i poświęceniu. O tym jak wielką radość można czerpać z bezinteresowniej pomocy.

Książka naprawdę pozytywnie mnie zaskoczyła.

Kup książkę Anioł

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Anioł
Inne książki autora
Zemsta wiedźm
Cliff McNish0
Okładka ksiązki - Zemsta wiedźm

Mija rok, odkąd Rachel i Eryk wrócili do domu wraz z Morpethem. Nie wiedzą, że dusza Dragweny dotarła do świata wiedźm. Jej matka, straszliwa Heebra...

Srebrny świat
Cliff McNish0
Okładka ksiązki - Srebrny świat

Dzieci z Zimnego Portu czekają na Ryczącą Bestię. Milo stoi na pierwszej linii obrony. Tuż za nim Helen, zdolna zgłębić umysł bestii. Bliźniaczki muszą...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Sekret Heleny
Lucinda Riley;
Sekret Heleny
Czas pomsty
Maciej Liziniewicz
Czas pomsty
Budząc lwy
Ayelet Gundar-Goshen
Budząc lwy
Dzisiaj umrzesz Ty
Sue Wallman
Dzisiaj umrzesz Ty
Czas pokuty
Grzegorz Kopiec
Czas pokuty
Wielka księga Klary
Marcin Wicha;
Wielka księga Klary
Wisznia ze słowiańskiej głuszy
Aleksandra Katarzyna Maludy
Wisznia ze słowiańskiej głuszy
100 pytań o jedwabiu
praca zbiorowa;
100 pytań o jedwabiu
Pokaż wszystkie recenzje