Aptekarz

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2021-05-19
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788382193411
Liczba stron: 468
Język oryginału: polski
Dodał/a opinię: milosnikksiazkow

Ocena: 5.14 (7 głosów)

Jestem pod wrażeniem. Jest mi ciepło na sercu i zdecydowanie ta książka zostanie ze mną na dłużej. Sięgając po ten tytuł spodziewałam się raczej mordercy, który jest aptekarzem i w ten sposób pozbywa się swoich ofiar. Jakby to nie brzmiało, taki miałam zamysł.

Już od prologu byłam oczarowna tą historią. Co prawda nie jest to wartki kryminał, nie doszukamy się tu drastyczniejszych zbrodnii ale za to poznamy wspaniałego bohatera, który bardzo przypominał mi mojego dziadka.

 


Może to dlatego zrobiło mi się nad wymiar sentymentalnie i nie chciałam tej książki odłożyć. Podczas gdy Kasia opowiadała o swoim dzieciństwie z dziadkiem ja przypomniałam sobie jak wyjadałam mojemu dziadkowi rogale, które kupił sobie na śniadanie. Serek Almette do dziś kojarzy mi się tylko i wyłącznie z nim.

 


Nie sugerowałabym się też tym, że jest to stricte kryminał. A raczej powiedziałabym, że obyczajówka z domieszką kryminału. Nie są też to zbrodnie gdzie krew wylewa się bokami ale mamy niesamowicie ciekawą zagadkę, którą mi było ciężko rozwiązać. Co prawda gdy byłam już ponad połową zdołałam domyśleć się zakończenia ale kompletnie nie przeszkadzało mi to w czytaniu. Siedziałam jak na szpilkach żeby dowiedzieć się jak potoczą się losy bohaterów, którzy swoją drogą byli na prawdę ciekawie przedstawieni.

 


Muszę jednak stwierdzić, że prolog nieco mnie zmylił bo zastanawiałam się jak to jest powiązane z blurbem - koniec końców wszystko spójnie miało ręce i nogi, więc narzekać nie mogę. Mi się książka ta bardzo podobała. Fani wartkiej akcji takowej tu nie znajdą ale za to dostaną ciekawą fabułę z domieszką historii i z sekretami rodzinnymi.

 


Polecam bo szczególnie warto poznać ''Aptekarza'' ?

Tagi: morderstwo kryminał zbrodnia

Zobacz opinie o książce Aptekarz

Kup książkę Aptekarz

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Recenzje miesiąca
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Joanna Jagiełło
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Na Jowisza 2! Nadal uzupełniam Jeżycjadę
Emilia Kiereś, Małgorzata Musierowicz
Na Jowisza 2! Nadal uzupełniam Jeżycjadę
Księżniczka Zoja
Marcin Szmel
Księżniczka Zoja
Powrót na Zaginiony Kontynent
Przemysław Hytroś
Powrót na Zaginiony Kontynent
Zimne wody Wenisany
Linor Goralik
Zimne wody Wenisany
Retorsja
Tomasz Brewczyński
Retorsja
150 wesel i grób
Magdalena Kubasiewicz
150 wesel i grób
Kufer tajemnic
Anna Bichalska
Kufer tajemnic
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy