Atlantycka konspiracja

Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 2019-05-14
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788366217218
Liczba stron: 464
Dodał/a opinię: czytanienaplatan

Ocena: 5 (5 głosów)

Lubicie powieści przygodowe osadzone w realiach historycznych? Ja przyznam, że uwielbiam. Niewyjaśnione tajemnice sprzed setek lat, zaginione skarby i wartka akcja wywołują u mnie szybsze bicie serca. Podobnie jak niegdyś filmy z Indianą Jonesem, czy książki o Panu Samochodziku, na których się wychowałam. 

 

W przypadku "Atlantyckiej konspiracji" dostałam wszystko, co budzi te emocje, a dodatkowo intrygujących bohaterów, którzy nie tylko wzbudzają sympatię, ale też imponują swoją wiedzą i umiejętnościami. Choć pierwsze skrzypce gra tutaj Rory Fallon, specjalista w dziedzinie dawnej kartografii, to moje największe uznanie zyskały dwie nietuzinkowe kobiety. Barbara Fereira ukrywająca swą hackerską tożsamość i Ana Ventura z olbrzymią wiedzą historyczną.

 

Trójka bohaterów nie zdaje sobie początkowo sprawy w jak zawiłą intrygę została uwikłana. Czy odkryją legendarne sekrety templariuszy, które mogą zmienić kształt znanej nam historii? 

 

Dla wszystkich fanów tego typu książek będzie to prawdziwa gratka. Osobom zaczynającym przygodę z powieścią historyczną może być początkowo trudno wdrożyć się w język, mnogość nazw i faktów. Przyznam, że pierwsze kilkadziesiąt stron też odczuwałam pewne zagubienie, ale ciąg dalszy w pełni je zrekompensował.

Tagi: Thrillery i suspens

Kup książkę Atlantycka konspiracja

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Atlantycka konspiracja