Atlantycka konspiracja

Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 2019-05-14
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788366217218
Liczba stron: 464
Dodał/a opinię: Angela1990

Ocena: 5 (5 głosów)

„Atlantycka konspiracja” to książka, która wciągnie Was w wir portugalskiej historii i sprawi że będziecie chcieli odwiedzić co najmniej Lizbonę i jej okolice.
João Ferreira zdobywa tajemniczy manuskrypt za sprawą którego ściga go najemnik Tyron Wolynn. Aby przeżyć to spotkanie starszy pan pali manuskrypt a część jego treści nagrywa na pocztę głosową Rory’ego Fallona - agenta Europejskiej Agencji Wywiadowczej. Manuskrypt prowadzi do starej mapy na której oznaczone ma być miejsce przechowania skarbu tenplariuszy. W ten sposób Rory wraz z pracownica ministerstwa Aną Venturą i krewną João odkrywają tajemnice zakonu a także skrywaną prawdziwą historię Portugalii.
Ta historia to gratka dla fanów Steva Berry. Mamy tu tajnego agenta z polskimi korzeniami, mamy inteligentną hakerkę no i przede wszystkim tajemnicę, która momentami układa się w taką całość że można mieć wątpliwości czy to jednak nie jest historia prawdziwa. Przy okazji poznajemy historyczne postaci o których na lekcjach zbyt wiele się nie mówi. Przyznaję że momentami zapominałam kompletnie że jest to książka polskiego autora. Ogromny plus również za wyjaśnienie na końcu co jest faktem a co wymysłem autora. Dokładnie jak w książkach wspomnianego już wcześniej Steva Berry. No i właśnie dlatego nachodzi mnie zastanowienie czy jednak nasz rodak za bardzo nie zasugerował się książkami amerykanina... Niemniej uważam że książka jest naprawdę dobra i szczerze ją polecam dla fanów gatunku.

Tagi: Thrillery i suspens

Kup książkę Atlantycka konspiracja

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Atlantycka konspiracja