Aż po horyzont. Tom 2

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2021-06-16
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788382193893
Liczba stron: 0
Dodał/a opinię: MagdaKa
Tom 2 cyklu Aż po horyzont

Ocena: 5 (5 głosów)

Tajemnice z przeszłości rodziny Reczyńskich powracają w II części sagi Agnieszki Janiszewskiej "Aż po horyzont".

Synowie Weroniki dorośli, a ona stała się dojrzalsza, zdecydowana, zaczęła żyć na własny rachunek, uniezależniając się od ojca. Nawiązała przyjacielską więź ze starszą krewną - ciocią Rozalią, odnowiła kontakty z byłym mężem. 

Przeszłość jednak upomniała się o swoje - synowie Weroniki podczas kolejnej wizyty u Rozalii odnajdują na strychu kuferek z rodzinnymi pamiątkami, a wśród nich zapiski nieżyjącej już cioci Wandy z czasów wojny i ściśle związane z rodziną Reczyńskich. Weronika tym razem jest zdeterminowana, by wyjaśnić te sekrety związane z rodzinną przeszłością. Powoli odkrywa informacje rzucające nowe światło na jej rodziców, by ostatecznie dowiedzieć się szokującej prawdy. Kto i jaką cenę zapłaci za to odkrycie burzące spokój Reczyńskich, dlaczego ciotka Wanda zerwała kontakty ze swoją rodziną, co ma z tym wspólnego nowy bohater-Staszek Mikołajski? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w II tomie dylogii Janiszewskiej.

Muszę stwierdzić, że druga część sagi ,,Aż po horyzont" była bardziej wciągająca niż pierwsza, więcej się w niej działo, akcja przyspieszyła, ujawniły się nowe, znaczące osoby, pojawiły się nieznane fakty, zaskakujące informacje. 

Oczywiście obie części sagi rodzinnej Janiszewskiej są ze sobą związane i raczej trudno byłoby wskoczyć w fabułę drugiego tomu bez znajomości pierwszego. Autorka w swojej dwuczęściowej powieści ukazuje zawiłości ludzkich losów, uwikłanie ich w historię, moralne dylematy, nie zawsze właściwe decyzje podejmowane przez jej bohaterów, a które miały wpływ na kolejne pokolenie. To emocjonująca historia z wojną w tle, połączenie romansu z nieodwzajemnioną miłością i jej konsekwencjami, z powieścią obyczajową.

Polecam tę lekturę na wakacyjny czas, bo wtedy łatwiej znaleźć chwilę na refleksję nad skomplikowanymi losami ludzi, sekretami rodzinnymi, które niewyjaśnione mają wpływ na kolejne pokolenia i które dzielą najbliższe sobie osoby.

 

Tagi: obyczajowe

POLECANA RECENZJA

Zobacz opinie o książce Aż po horyzont. Tom 2

Kup książkę Aż po horyzont. Tom 2

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Urok późnego lata Tom 1
Agnieszka Janiszewska 0
Okładka ksiązki - Urok późnego lata Tom 1

Czy za błędy popełnione w młodości trzeba płacić przez całe życie?Dzieciństwo małej Ady rozpoczyna się od tragedii, która położy się cieniem na...

Pamiętam
Agnieszka Janiszewska 0
Okładka ksiązki - Pamiętam

Dwadzieścia lat po zakończeniu II wojny z Paryża do Warszawy przyjeżdża młoda kobieta, Izabella Seigner, aby odszukać i poznać rodzinę swojej zmarłej matki...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Dom marionetek
Natasza Socha
Dom marionetek
Oszukany czas
Kinga Tatkowska
Oszukany czas
Szukając nadziei
Adrianna Klara Kłosińska
Szukając nadziei
Kilka niedużych historii
Katarzyna Wasilkowska
Kilka niedużych historii
Domek na końcu świata
Danuta Noszczyńska
Domek na końcu świata
Pani z wieży
Magdalena Wala
Pani z wieży
Sercem i rozumem
Wojciech Sobina
Sercem i rozumem
Dobry chłopak
Iwona Wilmowska
Dobry chłopak
Bez opamiętania
Paulina Wysocka-Morawiec
Bez opamiętania
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy