Begin Again

Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 2018-02-28
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 978-83-7686-655-0
Liczba stron: 504
Tytuł oryginału: Begin again
Tłumaczenie: Ewa Spirydowicz
Dodał/a opinię: skyfallgirl
Tom 1 cyklu Again

Ocena: 5 (7 głosów)

Uznałam, że ten cytat bardzo dobrze wprowadzi was w fabułę książki, oczywiście nie aż tak dosłownie. Na dodatek, dobrze się składa, bo główna bohaterka jest fanką Taylor Swift. Mam ogromne szczęście, bo ostatnio w moje ręce wpadają młodzieżówki, które mi się podobają i nie narzekam, ale ta... ta jest naprawdę dobra. 
Poznajmy Allie. Młoda dziewczyna, która ucieka z rodzinnego miasta, poszukując wolności i samodzielności. Zamierza studiować w dalekim miejscu i zacząć od nowa. W opisie napisano, że wynajmuje pokój Z PRZYSTOJNYM CHŁOPAKIEM, co nie jest prawdą, bo ona po prostu wynajmuje pokój w jego mieszkaniu, ale sypialnię ma sama. Od początku między nimi iskrzy, lecz każde słowo Kadena ocieka sarkazmem. Na wstępie Allie dostaje trzy zasady, które koniecznie musi przestrzegać. Robi się ciekawie, co? Stoicie w holu z przystojnym, obcym chłopakiem, a on od razu zaznacza, że nic między wami nie będzie. Allie polubiłam od razu i byłam pełna wyrozumiałości dla jej zachowań. Chciała się zmienić, przestać myśleć o kontrolującej matce, o przeszłości, w której narobiła głupot. Była pozytywnie nastawiona, na dodatek nie była głupia, bo takich bohaterek nie znoszę. Zanim powiem o Kadena, wspomnę o pozostałych bohaterach, czyli paczce kumpli głównych postaci. Byli świetni, sama bym chciała takich mieć.
Kaden, oj ten Kaden. Uparty, złośliwy, ale miał w sobie to coś, co można było zaakceptować i polubić. Pasowali do siebie z Allie. Ogromnie im kibicowałam, choć Kaden nie znalazł się na liście moich ulubionych męskich postaci. Mam nadzieję, że w następnych tomach będzie więcej czegoś, co sprawi, że zepchnie wszystkich z piedestału.
Na sam koniec kilka słów o stylu pisania autorki. Jest tak przyjemny, że książkę można pochłonąć w jeden dzień. Własnie to lubię, gdy nie muszę czytać okropnie długich opisów nieistotnych rzeczy, a dialogi są ciekawe, a nie sztywny jak kij. Całość jest bardzo spójna i sprawia, że nie można oderwać się od bohaterów i fabuły. Jestem na tak i polecam Wam tę powieść!
 

Kup książkę Begin Again

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Begin Again
Inne książki autora
Trust Again
Mona Kasten0
Okładka ksiązki - Trust Again

Ona postanowiła skończyć z miłością.On nie chce z niej zrezygnować.Od pierwszej chwili, gdy zobaczyła Spencera Cosgrove, Dawn wiedziała, że ma poważny problem...

Dream again
Mona Kasten0
Okładka ksiązki - Dream again

Jude Livingston straciła wszystko: oszczędności, dumę i marzenia o karierze aktorskiej. Załamana, przeprowadza się do brata do Woodshill, a tam spotyka...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Małgorzata Musierowicz, Emilia Kiereś
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Winne
Jarosław Czechowicz
Winne
Złoty dukat
Grażyna Bąkiewicz
Złoty dukat
Gruzowisko
Aleksandra Katarzyna Maludy;
Gruzowisko
Trzeci etap
Katarzyna Ryrych
Trzeci etap
Gruzińskie wino
Anna Pilip
Gruzińskie wino
Po prostu Mama
Renata Piątkowska
Po prostu Mama
Raróg
Anna Sokalska
Raróg
Banialuki do zabawy i nauki
Agnieszka Frączek
Banialuki do zabawy i nauki
Pokaż wszystkie recenzje