Bez litości i przebaczenia

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2019-11-08
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788381476836
Liczba stron: 354
Język oryginału: polski
Dodał/a opinię: Wioleta Ślezińska

Ocena: 5.58 (12 głosów)

Nowy Jork pełen jest tajemniczych zaginięć i morderstw. Ale nawet tam mieszkańcy drżą na myśl o seryjnym mordercy. Kto w tej grze będzie szybszy- detektywi, czy szaleniec?

 

Seryjny
Stworzona przez Pana Mariusza Leszczyńskiego historia wciąga od pierwszej strony. Akcja nieustannie pędzi na przód, podsycając ciekawość czytelnika. Bardzo dobrze lawiruje autor między wprowadzonymi przez siebie do książki wątkami. Wszystko gładko i precyzyjnie do siebie pasuje, sprawiając, że historię czyta się lekko. A wszystko wśród tego, co fani kryminałów lubią najbardziej, czyli tajemniczej serii morderstw. Szaleniec jest sprytny, starannie wybiera ofiary, lecz detektywi nie umieją połączyć znikomych poszlak, do momentu, gdy morderca im na to nie pozwoli. Tylko, czy wszystko pójdzie zgodnie z planem?
Autor wie jak bawić się z czytelnikiem. Niejednokrotnie prowadzi akcję w taki sposób, że czytelnik woła: "Nie rób tego!", jednak jego krzyk pozostaje niemy. Stworzeni bohaterowie są przemyślani, a różne punkty widzenia pozwalają czytelnikowi na zobaczenie historii z szerszej perspektywy. Wisienką na torcie stały się same zbrodnie, które poprzez tortury i wszechobecną aurę tajemnicy, idealnie podsycały ciekawość w czytelniku. W końcu zawsze istnieje jakiś powód.

 

Podsumowanie
"Bez litości i przebaczenia" jest bardzo dobrym kryminałem, który czyta się z przyjemnością. Do samego końca nie można się oderwać od czytania, bo zwyczajnie trzeba poznać prawdę. Chociaż język jest prosty, to w niczym nie przeszkadza, a nawet buduje klimat półświatka przestępczego. Autor uzmysławia czytelnikowi, że przeszłości nigdy nie można zostawić za sobą. Ona zawsze jest z nami. Tortury, seryjny morderca, agent DEA i mały chłopiec! Jeżeli chcecie wiedzieć, jak złożyć to wszystko w całość, to koniecznie sięgnijcie po ten kryminał!

Tagi: zbrodnia morderstwo policja śledztwo detektyw morderca

Zobacz opinie o książce Bez litości i przebaczenia

Kup książkę Bez litości i przebaczenia

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Krocząc wśród cierni
Mariusz Leszczyński0
Okładka ksiązki - Krocząc wśród cierni

William, dwudziestotrzyletni syn Johna Baxtera, angielskiego biznesmena, mieszka koło Londynu w miasteczku Winchester, wiodąc frywolne życie bawidamka...

Oblicze zła
Mariusz Leszczyński0
Okładka ksiązki - Oblicze zła

Brutalna zbrodnia, seria morderstw, obsesja zemsty i niewyjaśniona sprawa Kata. Kiedy Tomasz Sadowski pojawia się w życiu Anny Klimczak, jest już za późno...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

"Nienawiść to zło, które naznaczyło mężczyznę swym palcem
niczym hodowca naznacza bydło znakiem swojej hodowli."


Więcej
Recenzje miesiąca
Księga tęsknot
Sue Monk Kidd
Księga tęsknot
Informacja zwrotna
Jakub Żulczyk
Informacja zwrotna
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Małgorzata Ogonowska; Artur Rogoś
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Przyjdę, gdy zaśniesz
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Przyjdę, gdy zaśniesz
Dopaść Leona Waganta
Wiktor Hajdenrajch
Dopaść Leona Waganta
Tango
Ewa Cielesz
Tango
Cień Debory
Magdalena Mosiężna
Cień Debory
Na zawsze w lodzie
Owen Beattie; John Geiger
Na zawsze w lodzie
Szpetnicy
Maciej Kapuściński
Szpetnicy
Pokaż wszystkie recenzje