Biblioteka o Północy

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2021-06-15
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788382022490
Liczba stron: 398
Tytuł oryginału: The Midnight Library
Dodał/a opinię: Anna1990

Ocena: 5.38 (8 głosów)

Chyba nie ma na tym świecie człowieka, który żałowałby po pewnym czasie jakiś decyzji, które podjął. Te dotyczą różnych kwestii. Jedną są większego kalibru. Inne natomiast należą do tych mniej istotnych. Jednak każda z nich uwiera człowieka niczym kamyk w bucie. Często taka osoba zastawia się co by było gdyby w chwili wyboru dokonał innej decyzji, obrał inną drogę. Niestety życie nie uznaje reklamacji ani zwrotów. Niestety. A jeśli mylimy się? A jeśli jest sposób żeby się przekonać czy nasze złe decyzje rzeczywiście takie były? Taką właśnie możliwość dostaje Nora. Dzięki książkom znajdującym w bibliotece, do której trafia, może ,,zobaczyć'' naocznie jak potoczyłoby się jej życie gdyby w danym momencie poszła inną drogą niż ta, którą ostatecznie wybrała. Każde z jej alternatywnych ,,żyć'' jest inne, ale wędrując przez nie, Nora uczy się siebie. Jednocześnie zdobywając nowe doświadczenia stara się odpowiedzieć na pytania o sens istnienia.
Tak naprawdę opis z okładki nie oddaje tego co znalazłam w środku. Opis owszem jest ciekawy, ale nie jest zwiastunem lektury, która pochłonęła mnie bez reszty. I chociaż zdawałoby się, że początek nie nastraja czytelnika optymistycznie to tylko preludium do treści, która mogłaby być użyta na zajęciach z motywacji. Tak. To szczera prawda. Podróżowanie wraz Norą sprawia, że my także możemy na swoje życie spojrzeć z innej strony i podobnie jak bohaterka tej lektury dostrzec nie tylko wady, ale także zalety życia, które dane jest nam przeżyć.
Czyż nie chcielibyśmy mieć pewności, że nasze życie jest takie jakie być powinno? Na pewno ! Biblioteka o północy pozwala zrozumieć, że nie powinnyśmy żałować podjętych decyzji. Nie powinnyśmy ,,kolekcjonować'' kolejnych żalów z powodu tego jak potoczyło się nasze życie. To w niczym nie pomoże a może tylko zaszkodzić.
Biblioteka o Północy to książka, którą warto przeczytać. To książka pełna mądrości, które mimowolnie zmieniają życie. Przy tym czyta się ją błyskawicznie i nawet nie da się spostrzec jak dotrze się do ostatniej strony. To książka genialna w swojej prostocie i chociaż porusza ważne, egzystencjalne tematy nie nudzi. Myślę, że każdy może znaleźć w głównej bohaterce cząstkę siebie. I dlatego ta książka może mimowolnie stać się naszą szansą na zmianę życia na lepsze.
Nie ważne czy ktoś uwielbia życie, które wiedzie czy jest z niego niezadowolony. Zapewniam, że po przeczytaniu tej lektury spojrzymy na nie innymi oczami.

Tagi:

Zobacz opinie o książce Biblioteka o Północy

Kup książkę Biblioteka o Północy

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Jak zatrzymać czas
Matt Haig0
Okładka ksiązki - Jak zatrzymać czas

Rozgrywająca się na przestrzeni wieków opowieść o mężczyźnie zagubionym w czasie, kobiecie, która jest w stanie go uratować i o tym, co to...

Radleyowie
Matt Haig0
Okładka ksiązki - Radleyowie

Niesamowita i sarkastyczna „czarna komedia”, pełna przygód i zaskakujących zdarzeń. Rowan i Clara mieszkają w angielskim miasteczku...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Reklamy