reklama

Brakujący obrazek

Wydawnictwo: DRAGON
Data wydania: 2021-10-13
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788381729079
Liczba stron: 320
Język oryginału: polski
Dodał/a opinię: czytam_book

Ocena: 5.36 (11 głosów)

Cześć Moliki. Dziś chcę Wam przedstawić książkę Anny Ziobro ,,Brakujący obrazek" wydawnictwa dragon, która miała swoją premierę 13.10.2021

 


Ola dziś ma 34 lata o jest mamą, ale jej życie nie było łatwe. Jak była nastolatką zaszła w ciążę i została wyrzucona z domu przez despotycznego ojca. 

Czy nosząc mundur stoi się poza prawem? 

Nie i jeszcze raz nie. Tak było w przypadku Oli, jej siostry Natalii i matki. Ojciec policjant stoi na straży prawa, bezpieczeństwa, a w domu oprawca. Zgotował swojej rodzinie piekło, znęcał się psychicznie i fizycznie. Do kogo zwrócić się  o pomoc? Na policję? Czy ktoś uwierzy? W pracy przykładny pracownik, kolega, przyjaciel. A w domu wszystkie swoje frustracje wyładowuje na rodzinie pasem, krzykiem, ubliżaniem. 

Przemocy psychicznej i fizycznej nie powinno być w żadnym  domu, a jej skutki mają swoje miejsce również w dorosłym życiu. Utrata pewności, brak wiary w siebie, lęki, strach, że spotka się za rogiem oprawcę. Na szczęście w sercach Oli i Natalii tli się nadzieja na lepsze jutro, że odzyskają spokój i w końcu będą cieszyć się życiem. Autorka porusza temat próby samobójstwa, to nie jest już wołanie o pomoc, to ucieczka z piekła, które zgotował ojciec. 

Córka Oli Maja, ma swoje problemy związane z adaptacją w nowej szkole. Zostaje tu poruszony temat akceptacji przez nastolatków, przypodobania się koleżankom co może przysporzyć wielu problemów. 

Książkę czytałam jednym tchem, momentami miałam ochotę sama wymierzyć sprawiedliwość względem ojca bohaterek. Bardzo mocno kibicowałam Oli oraz Natalii aby spotkały się przy wspólnym Wigilijnym stole i uwolniły się od przeszłości budując wspólną, szczęśliwą przyszłość. Czy im się uda? Tego musicie dowiedzieć się sami. 

Bardzo lubię twórczość Pani Ani ze względu na lekkie pióro, emocje jakie zawsze znajdę na kartkach książki, a także za poruszanie trudnych życiowych tematów. 

,,Brakujący obrazek" to książka o krzywdzie, która rozgrywa się w zaciszu czterech ścian, o niemym krzyku, którego niestety nie słyszymy. Rozejrzyjmy się wokół siebie może ktoś potrzebuje naszej pomocy. Tą historię warto poznać. 

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Zobacz opinie o książce Brakujący obrazek

Kup książkę Brakujący obrazek

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Za ścianą ciszy
Anna Ziobro0
Okładka ksiązki - Za ścianą ciszy

Świat nigdy nie był dla Idy zbyt łaskawy. Choroba sprawia, że kobieta traci słuch i niebawem może się stać zupełnie głucha. Z obawy przed niepełnosprawnością...

Tysiąc kawałków
Anna Ziobro0
Okładka ksiązki - Tysiąc kawałków

Julia i Daniel są młodzi, piękni i szaleńczo zakochani. Do szczęścia potrzebują tylko siebie nawzajem. Julia podejmuje jednak błędną decyzję, która...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Reklamy