Bukiet pełen róż

Wydawnictwo: Videograf
Data wydania: 2021-11-16
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788378357124
Liczba stron: 384
Język oryginału: polski
Dodał/a opinię: Anna1990
Tom 3 cyklu Saga rodziny z Ogrodowej

Ocena: 5.5 (4 głosów)

Bukiet pełen róż to trzeci tom Sagi rodziny z Ogrodowej autorstwa Ewelina Maria Mantycka - strona autorska. Książka została wydana nakładem Wydawnictwa Videograf SA.
Lilka wraz z córką na dobre zadomowiły się na Ogrodowej a spokój sprawił, że obie rozkwitły. Dosłownie. Kaja stała się radosnym dzieckiem a Lilka otworzyła się na to co może ofiarować jej jeszcze los. Klaudia wciąż nie może pogodzić się z tym co spotkało wiele lat temu jej siostrę. Wciąż docieka co wydarzyło się feralnego dnia kiedy zginęła Iza. Zagadkę pomaga rozwiązać jej Artur, z którym ostatnimi czasy bardzo się zbliżyła. Tymczasem do Czarnowa powraca sąsiadka Leszczyńskich, Ewa. Czy Lilka zdecyduje się zaufać Fabianowi na tyle by dzielić z nim życie? Czy Klaudia odkryje prawdę? Jaką rolę w życiu naszych bohaterów odegra Ewa?
Bukiet pełen róż to książka, która była bardzo przeze mnie wyczekiwana. Nie mogłam doczekać się aż poznam dalsze losy bohaterów, z którymi zżyłam się w poprzednich częściach. Byłam bardzo ciekawa co ty razem wymyśliła dla nich autorka.
Odkąd przeczytałam Duszący zapach bzów zakładałam różne scenariusze dla bohaterów. Nie raz snułam domysły co może ich spotkać w kolejnej części, ale na to jakimi rzeczywiście poszli drogami nie wpadłam. A w Bukiecie pełnym róż działo się wiele dobrego. Było też trochę złego, ale to nieodłączny element życia. W końcu dobre i złe chwile przeplatają się niczym pogoda w kwietniu.
Bukiet pełen róż jeszcze bardziej utwierdził mnie w przekonaniu, że sięgnięcie po tę serię było bardzo dobrym pomysłem. Fabuła w książce nie jest ani monotonna ani łatwo przewidywalna. Wręcz przeciwnie, bohaterowie nie raz zaskakują nas swoimi pomysłami na życie a to sprawia, że książkę czyta się z niezwykłym zainteresowaniem. Mi osobiście kilkukrotnie zdarzyło się, że czytając ją zapominałam o całym świecie. Naprawdę od odwiedzin na Ogrodowej można się uzależnić !
Podobnie jak w poprzednich częściach autorka nie skupiała się na jednym głównym bohaterze, ale równocześnie snuje historię Rozalii, Lilki i Fabiana, Klaudii i Artura, Raja a także dodatkowo Ewy oraz najstarszej córki Raja, Kingi. I ku mojej niekłamanej radości odnotowałam, że historia pisana z perspektywy tych dwóch ostatnich bohaterek to nowy powiew świeżości i nowe drogi, którymi może być snuta historia rodziny. Szczególnie zaciekawiły mnie szkolno-miłosne perypetie Kingi i liczę, że w kolejnych częściach będziemy mogli w dalszym ciągu je obserwować.
Bukiet pełen róż to książka pełna rodzinnego ciepła i różnorakich emocji a także wyszukanego humoru. To także słodka-gorzka historia o tajemnicach sprzed lat, które mają wpływ na nasze życie i życie kolejnych pokoleń. W Bukiecie pełnym róż ukazana została wielka wartość rodziny. Ona pozwala uświadomić sobie, że mając przy sobie bliskich człowiek lepiej zniesie życiowe zawirowania. Oczywiście szczerze polecam tę książkę. Jest wręcz idealna na długie jesienno-zimowe wieczory. Niby można ją czytać o każdej porze roku, ale teraz, kiedy noc zapada szybciej przyjemnie jest usiać w fotelu z kubkiem gorącej herbaty i poświecić bohaterom kilka chwil. Zapewniam, że nikt nie powinien być zawiedziony i z pewnością w przyszłości zechce sięgnąć po dwa kolejne tomy. Oby jak najszybciej zagościły na naszych półeczkach. Po nieco tajemniczym zakończeniu tej części nie mogę się tego doczekać.

Tagi: bóg

Zobacz opinie o książce Bukiet pełen róż

Kup książkę Bukiet pełen róż

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
On jest mój
Ewelina Maria Mantycka0
Okładka ksiązki - On jest mój

To twój klub, twoja krew i rodzina. Lynn Bronsky została wychowana przez groźną organizację Ergo In. Częścią życia dziewczyny jest uciekanie i chronienie...

Kazik
Ewelina Maria Mantycka0
Okładka ksiązki - Kazik

Jak zakończy się ten wyścig po miłość?Estera na co dzień pracuje w banku i stara się poukładać swoje życie tak, by w końcu osiągnąć spokój...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Tylko to, co ważne
Agnieszka Stec-Kotasińska
Tylko to, co ważne
Lekkie objawy życia
Tomasz Białkowski
Lekkie objawy życia
Centrum śmierci
Tom Shachtman
Centrum śmierci
Odrodzone królestwo
Elżbieta Cherezińska
Odrodzone królestwo
Szpiedzy i sufrażystki
Krzysztof Beśka
Szpiedzy i sufrażystki
Leśniczanka
Klaudia Duszyńska
Leśniczanka
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy