Chciwość

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2019-10-30
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788328071476
Liczba stron: 464
Dodał/a opinię: Angela1990

Ocena: 4.56 (9 głosów)

Świat znowu stoi u progu kryzysu finansowego. Ogromne przedsiębiorstwa bankrutują, ludzie zaczynają wychodzić na ulice i strajkują. Noblista Herbert Thompson i jego współpracownik Will Cantor giną w wypadku samochodowym, jadąc wygłosić ważną przemowę podczas szczytu w Berlinie, która może odmienić losy świata. Nie jest to jednak zwykły wypadek - ktoś po shakowaniu komputera w pojeździe steruje nim w odpowiedni sposób i wyłącza hamulce. Jedynym świadkiem tego zdarzenia jest Jan, młody pielęgniarz który chce udzielić pomocy Willowi, który przeżył, ale grupa mężczyzn podpala samochód a Jan staje się niewygodny dla zleceniodawcy a także podejrzany zdaniem policji. Musi wykorzystać ostatnie słowa Willa, aby odkryć prawdę i udowodnić swoją niewinność. Jego najważniejszym sprzymierzeńcem będzie teraz Fitzroy Peel - stary przyjaciel Willa, matematyk hazardzista. Czy uda im się odkryć, co ważnego do przekazania miał znany noblista? I dla kogo były to niewygodne informacje?

Kolejna książka Elsberga to kolejna wizja, niestety niekoniecznie przyszłości, ale tego co nas otacza, świata w którym żyjemy. Jeśli ktoś jest fanem matematyki to na pewno odnajdzie w tej książce coś dla siebie. Ale nie martwcie się! Jeśli tak jak ja niewiele rozumiecie z teorii gier i tego typu rzeczy to wszystki jest tu sensownie wytłumaczone a przede wszystkim rozrysowane. Tak, w tej książce znajdziecie rysunki ?

Akcja jest warta a sceny ucieczki Jana i Fitza przed czterema najemnikami są żywcem wyjęte z filmów o Bondzie czy innym agencie. Dużo się dzieje, mamy pościgi, strzelanie, już nie wiadomo nawet kto kogo goni i dlaczego, bo wiadomo że wypadek bada jeszcze policja i nikt nie wie o co chodzi. Ogólnie jest dobrze. Przyznaję, że od czasu do czasu w trakcie czytania z tylu głowy pojawiała się myśl - ale o co chodzi z tą chciwością? Skąd ten tytuł? Niby przewija się gdzieś w tle wszystkich wydarzeń, ale nie jest na pierwszym planie. Z tym autor poczekał do samego zakończenia. Gdy już wydaje nam się że wszystko jest tak piękne i optymistyczne, to w ostatnich zdaniach, w przypowieści autor pokazuje że pomimo dobrych chęci, altruistycznych idei nasza chciwość wynikająca z ludzkiej natury zawsze zwycięży. A jak autor tego dokonał? Musicie przeczytać książkę i się przekonać ?

Tagi:

Kup książkę Chciwość

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Chciwość
Inne książki autora
Blackout
Marc Elsberg0
Okładka ksiązki - Blackout

Pewnego zimowego dnia w całej Europie następuje przerwa w dostawie prądu – pełne zaciemnienie. Włoski informatyk i były haker Piero Manzano podejrzewa...

Helisa
Marc Elsberg0
Okładka ksiązki - Helisa

Najnowsza powieść autora bestsellerowego Blackoutu. Czy masz w sobie geny, które zapewnią ci przetrwanie? Oni nas zastąpią! Czy można wyleczyć...

Zobacz wszystkie książki tego autora