Christine

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2013 (data przybliżona)
Kategoria: Horror
ISBN: 9788380973534
Liczba stron: 640
Tytuł oryginału: Christine.
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Agnieszka Lipska
Dodał/a opinię: Wioleta Ślezińska

Ocena: 4.93 (40 głosów)
Inne wydania:

Stephen King nie raz udowadniał, jak świat z dnia na dzień potrafi legnąć w gruzach. Jak wszystko to co znamy jest kruche i nietrwałe. Tym razem król zabiera nas na przejażdżkę, której nigdy nie będzie dane nam zapomnieć. Zło kolejny raz wychodzi na żer. Nie zadowoli się jedynie ochłapami. Ono chce krwi, duszy i cierpienia. Jest zazdrosne i bezlitosne. Odważycie się wsiąść do Christne? Tylko bądźcie ostrożni, miejcie oczy i zmysły szeroko otwarte.

 

Plymouth fury

Stephen King wie, jak bawić miłośników swojej twórczości. Piekielny wóz? Dziwne zbiegi okoliczności? Miasteczko, w którym nikt nie może czuć się bezpiecznie? Miłość i nienawiść przeplatana żądzą zemsty? Oto przepis na świetną zabawę i niesamowitą przygodę.

"Christine" to nie tylko opowieść o morderczym samochodzie, ale także metafora dorastania. Arnie i Dennis znali się od dzieciaka i nie wyobrażali życia bez swojej przyjaźni. Los jednak weryfikuje wiele. Drogi ludzi wraz z upływem czasu rozchodzą się. Decyzje, które każdy podejmuje wypływają nie tylko na przyszłość decydującego, ale także na wszystkich wokół. Rodzina, nawet najsilniejsza może rozpaść się z dnia na dzień. Arnie gubi się w Christine. Metaforze zła czyhającego na dorastających młodych ludzi. Jedni potrafią się mu oprzeć i dalej żyją według własnych wartości, a inni ulegają podszeptom uzależnień i ekscytującego życia. Niestety ruszona machina zła jest nie do zatrzymania. King wprawnie definiuje także odczucia dorastającej młodzieży. Kochają szalenie, namiętnie, nienawidzą całym sobą i szalenie dążą do szczęścia szukając własnego ja. Ważna jest także akceptacja społeczna, którą za wszelką cenę starają się zdobyć. King kolejny raz udowodnił, jak świetnym jest obserwatorem. Wprawnie analizuje społeczeństwo, genialnie rozbudowuje profile psychologiczne bohaterów i robi to, co każdy fan horroru uwielbia- buduje niepowtarzalny klimat.

 

Podsumowanie

"Christine" to kolejna książka króla horroru, która zapada w pamięć. Akcja faluje - gna na przód, aby za chwilę wić się niby opary z rury wydechowej. Książka hipnotyzuje i wciąga, dając czytelnikowi zapowiedź świetnej zabawy. King wprawnie ożywia auto i z kiczowatego motywu robi coś niesamowitego, mrocznego. Klimat akcji jest duszny i zaciska się niby dłonie wokół kierownicy. I chociaż momentami gadulstwo Kinga daje się we znaki, to cała historia wciąga. "Christine" jest także książką ponadczasową i uniwersalną pod względem metaforycznym. Każdy, kto zdecyduje się na wyprawę plymouth'em wróci odmieniony.

Tagi:

Zobacz opinie o książce Christine

Kup książkę Christine

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Ostatni bastion Barta Dawesa
Stephen King0
Okładka ksiązki - Ostatni bastion Barta Dawesa

Bart Dawes uważa, że przegrał swoje życie. Dochodzi do wniosku, że jego los zawsze zależał od splotu nieszczęśliwych zbiegów okoliczności i złych...

Laurie
Stephen King0
Okładka ksiązki - Laurie

W połowie maja, tuż przed światową premierą swojej najnowszej książki „Outsider”, Stephen King opublikował w sieci opowiadanie zatytułowane „Laurie”....

Zobacz wszystkie książki tego autora
Reklamy