Chrystusowa ziemia

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2020-12-15
Kategoria: Przygodowe
ISBN: 978-83-8219-089-2
Liczba stron: 302
Język oryginału: polski
Dodał/a opinię: katooola

Ocena: 5.67 (3 głosów)

To jest ciekawie skonstruowana wizja świata postapokaliptycznego. Po wojnie, zdobycze cywilizacyjne przepadły, a zmutowana natura włada ziemią. Ocalałe resztki ludzkości chronią się w otoczonych murem nielicznych zrujnowanych miastach. Silniejsze jednostki ludzkie mające władzę, tworzą własne systemy, ale często niestety w imię źle pojętego wyższego dobra dla poddanych. Władza żyje w jako tako możliwym jak na takie czasy luksusie, a zwykli ludzie wegetują. Zrobiły na mnie wielkie wrażenie opisy wykorzystywania ludzi do budowania muru ochronnego w ocalałym Wrocławiu, gdzie każdy dzień to walka o przetrwanie, gdyż mordercze zmutowane zwierzęta atakują. Szara ludzka masa traktowana jest gorzej niż zwierzęta. Jest krwawo i brutalnie. Tutaj niby spokojna święta Częstochowa, która chroni się z pomocą tajemniczej technologii, ludzie mają spokój dzięki pracy i sile wiary nie jest bez skazy, władza ma mroczne sekrety.
Pozostałe nieliczne skupiska wolnych ludzi niezwiązanych z żadnym systemem są w tajemniczy sposób mordowane. Kto tu jest tak naprawdę tym złym? O co tu tak naprawdę chodzi? Musicie sprawdzić sami.
Ta książka skłania do wielu refleksji. Na temat tego jak traktujemy naszą planetę ziemię. Jaka czeka nas przyszłość?Ludzkie słabości pokazują, że sami doprowadzamy się do samozagłady. Podczas kryzysu zamiast się wzajemnie wspierać, człowiek człowiekowi jest wilkiem.
Bardzo podobały mi się tu plastyczne opisy walk, jako że ludzkość utraciła maszyny, to niczym w średniowieczu zmagała się z morderczą florą i fauną. Ciekawie zarysowane mutacje jakie się dokonały. Czytało mi się to całkiem dobrze, choć kulały tu dialogi i niektóre wątki mogły zostać bardziej rozwinięte.
Książka pomimo drobnych wad jest dobra, spodobała mi się ta niesztampowa wizja. Dla takiego niesamowitego klimatu naprawdę warto! Fanom postapo polecam! Będę śledzić rozwój autora, widzę ogromny potencjał i czekam na dalszy ciąg.

Tagi:

Kup książkę Chrystusowa ziemia

REKLAMA

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Chrystusowa ziemia