Ciebie szukam

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2019-09-04
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-66381-59-9
Liczba stron: 432
Język oryginału: Polski
Dodał/a opinię: Monika Chmielewska

Ocena: 5 (1 głosów)

Nie mogę określić tej powieści jednoznacznie, gdyż z jednej strony wydawała się bardzo spokojna, a z drugiej wzbudziła różne emocje, które we mnie zostały pobudzane podczas pochłaniania tej lektury. Najbardziej podobało mi się w niej to, że przeniosła mnie w miejsce, które w mojej wyobraźni bardzo polubiłam i czułam się nim zauroczona. Wyobrażałam sobie taki trochę odległy świat, gdzie siedzę przy oknie z kubkiem kawy i spoglądam na ludzi wchodzących do pijalni czekolady i wychodzących z niej z uśmiechem na twarzy. Ja w tych wyobrażeniach byłam obserwatorką szczęścia. Niemniej jednak w powieści jest troszkę inaczej, ponieważ życie jej bohaterów, to pasmo różnych przeżyć, są chwile uniesień, radości, jak również te, które potrafią złamać dobre serca. Choć książka nie należy do tych najcieńszych, to mi szybko upłynął czas podczas czytania.
Myślałam, że będę miała problem z tą lekturą ze względu na własne poglądy, a mianowicie ze względu na moje niedowierzanie w czary, magię czy też wróżby, ale jak się okazało wątki, w których one występowały wcale mi nie przeszkadzały, wręcz przeciwnie, nawet mi się spodobały. Fajnie było mi się przenieść w świat, w którym dzieje się coś innego, coś co jest dla mnie zupełnie obce i odległe.
W powieści podobał mi się wątek miłosny, aczkolwiek obraz mafii mało mnie do siebie przekonał. Być może dlatego, że były inne wątki, na których skupiłam się bardziej i które bardziej mnie do siebie przyciągnęły. Na przykład relacja sióstr i to jak próbowały razem odbudować swoje wspólne życie, relacje matki z nastoletnią córką, życie kobiety, która poświęciła wiele lat swojemu mężowi alkoholikowi i inne. W tej powieści znajduje się wiele obrazów z prawdziwego życia, przy których człowiek może przystanąć i pomyśleć, a również są i takie, które wydają się nierealne. Lecz czy nie jest tak, że to co jest nierealne dla jednego człowieka, dla drugiego jest czymś całkiem normalnym i odwrotnie? Dlatego przymknęłam oczy na momenty, które wydawały mi się tylko fantastyką, dałam się porwać i przenieść do świata jaki stworzyła autorka.

biblioteczkmoni.blogspot.com

Tagi:

Kup książkę Ciebie szukam

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Ciebie szukam
Inne książki autora
Namiętność pachnąca terpentyną
Anna Kasiuk; 0
Okładka ksiązki - Namiętność pachnąca terpentyną

Czasami niewiele trzeba, by zmarnować to, co oszlifowane mogłoby cieszyć do końca życia… Sabina to czterdziestoletnia kobieta „na zakręcie”...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Pod tym samym niebem
Katarzyna Kielecka;
Pod tym samym niebem
Okna z widokiem na Weronę
Hanna Kowalewska
Okna z widokiem na Weronę
Ktosiek 2.0
Beata Piliszek-Słowińska
Ktosiek 2.0
Niedzielna dziewczyna
Pip Drysdale
Niedzielna dziewczyna
365 stron życia 2020
oprac. Justyna Wrona, Hubert Wołącewicz
365 stron życia 2020
Zawsze i na zawsze
Jenny Han
Zawsze i na zawsze
Grypa. Sto lat walki
Jeremy Brown
Grypa. Sto lat walki
Relikwiarz
Elżbieta Bielawska
Relikwiarz
Pokaż wszystkie recenzje