Ciotka Poldi i sycylijskie lwy

Wydawnictwo: Initium
Data wydania: 2017-09-12
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-62577-56-9
Liczba stron: 400
Tłumaczenie: Agnieszka Hofmann
Dodał/a opinię: Sylwia Kardaś

Ocena: 4.75 (12 głosów)

„ W dniu swoich sześćdziesiątych urodzin moja ciotka Poldi wyprowadziła się na Sycylię, żeby w wytworny sposób zapić się na śmierć, spoglądając na morze”.  Przez to właśnie zdanie sięgnęłam po książkę. Nie czytałam reszty opisu, ale to właśnie zdanie wystarczyło, żebym przeczytała 400 stron powieści.  Spodziewałam się czegoś lekkiego i zabawnego, doprawionego gorącym słońcem i winem. Nie zawiodłam się. Książka okazała się lekkim kryminałem z idealną dozą humoru.

Isolde, mimo swoich ciężkich życiowych doświadczeń, częstego popadania w melancholię i równie częstego zaglądania do kieliszka, jest osobą, która potrafi dostrzegać piękno życia. Przepełnią ją energia i chęć śmierci, Umysł ma ostry jak brzytwa pomimo lekkiego zalania robaka. Pomimo chęci szybkiego spotkania ze śmiercią, potrafi powiedzieć „Namaste życie”, dodając zaraz mniej kulturalne słowo. Wiek i okazałe kształty nie przeszkadzają jej w przyciąganiu męskich spojrzeń. Dzięki swojej oryginalności i sposobowy bycia, tuż po przybyciu na Sycylię zyskuje wielu przyjaciół.  Jednak śledztwo w sprawie śmierci Valentino przysparza jej także wrogów, którzy gotowi są pozbyć wścibskiej signory za wszelką ceną.

Ale Poldi tak łatwo się nie poddaje. Nie wystraszą jej groźby, a trucizna nie jest w stanie jej zabić. Jej wrogowie nie wiedzą, że oprócz bagażu doświadczeń i prawie ciągłego rauszu, Poldi ma rodzinę, która też czuje detektywistycznego bakcyla, przyjaciół, którzy służą nieoczekiwaną pomocą, serce inspektora Montany i upór osła. Takie połączenie z dodatkiem Sycylijskiego klimatu i temperamentu gwarantuje przyjemnie spędzony czas na czytaniu z uśmiechem na twarzy.

Kup książkę Ciotka Poldi i sycylijskie lwy

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Ciotka Poldi i sycylijskie lwy
Inne książki autora
Eksperyment Black Box
Mario Giordano0
Okładka ksiązki - Eksperyment Black Box

Reporter Tarek trafia na trop sensacyjnej historii, która może stanowić przełom w jego karierze dziennikarskiej. Dowiaduje się o przygotowaniach do eksperymentu...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Nikt jednak nie ucieknie od swojej natury...


Więcej
Recenzje miesiąca
Okna z widokiem na Weronę
Hanna Kowalewska
Okna z widokiem na Weronę
Niedzielna dziewczyna
Pip Drysdale
Niedzielna dziewczyna
Ktosiek 2.0
Beata Piliszek-Słowińska
Ktosiek 2.0
Brytyjska monarchia od kuchni
Adrian Tinniswood
Brytyjska monarchia od kuchni
Grypa. Sto lat walki
Jeremy Brown
Grypa. Sto lat walki
Relikwiarz
Elżbieta Bielawska
Relikwiarz
iBoy
Kevin Brooks
iBoy
Strasznie fajna wichura
Katarzyna Sobczak
Strasznie fajna wichura
Pokaż wszystkie recenzje