Co wie Twój pies?

Wydawnictwo: Alma-Press
Data wydania: 2019-02-20
Kategoria: Poradniki
ISBN: 9788370207366
Liczba stron: 192
Dodał/a opinię: dorotbook

Ocena: 4.8 (5 głosów)

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Zgadzam się z tym zdaniem i mam ogromne szczęście, że od prawie trzynastu lat mieszka ze mną mój pies – mój przyjaciel. I choć znam Dżekiego od szczeniaka, to czy na pewno mogę powiedzieć, że znam wszystkie jego zachowania i wiem, co oznacza mowa jego ciała? Książka Sophie Collins „Co wie twój pies” jest typowym poradnikiem dla miłośników tych zwierząt. Dla posiadaczy pomoże uporządkować wiedzę, a dla osób, które dopiero myślą o posiadaniu psa będzie istnym kompendium wiedzy o tych czworonogach.

Książka jest podzielona na dwie części. Pierwsza opowiada o psim świecie i jest podzielona na sześć rozdziałów. W tej części autorka omawia pięć podstawowych zmysłów psa. Dodatkowo czytelnicy dostaną odpowiedź na nurtujące pytanie właścicieli psów – czy mają one szósty zmysł. Przygodę po psim świecie zaczniemy od zmysłu, jakim jest wzrok. Dowiemy się, czy psy odróżniają kolory, czy zareaguje, gdy w telewizorze wyświetli mu się nasza twarz. Następnie przejdziemy do węchu – jakie zadanie ma ten zmysł? Dowiemy się, dlaczego psy tak bardzo lubią tarzać się w nieczystościach i dlaczego tak skrupulatnie obwąchują każdy kąt. Ten zmysł jest bardzo ważny, służy nie tylko do tropienia zwierzyny, ale potrafi wytropić narkotyki, a także uratować ludzkie życie. Następnie przejdziemy do kolejnego ważnego zmysłu – do słuchu. Czy wiecie, że psy mają niezwykle wyostrzony dźwięk i potrafią słyszeć te dźwięki, które są niesłyszalne dla człowieka? Omówione zostaną tu także rodzaje szczeknięć i już wiem, co mój pies chce mi szczeknięciem zakomunikować. Następnie autorka skupia się na dotyku i smaku. Czy wiecie, że pies ma kubki smakowe wyspecjalizowane w rozpoznawaniu wody albo że kiedy jest zestresowany, to pocą mu się opuszki łap? Ostatni rozdział w tej części opowiada o szóstym zmyśle. Jak to z nim jest, czy psy na prawdę go mają, czy to tylko naukowy bełkot? Przekonajcie się sami.

Druga część książki to odkrywanie tego, co wie nasz pies. Dowiemy się, kiedy zaczęto przeprowadzać pierwsze badania nad psami i dlaczego są one idealnym obiektem badań naukowych. Poznamy mowę ciała naszego psa, która pomoże nam zrozumieć, co w danej chwili chce przekazać nam jego ogon, ułożenie uszu czy spojrzenie. Będziemy mogli lepiej zrozumieć naszego czworonoga, a to pozwoli nam na lepszą komunikację. Dodatkowo przedstawione są tu praktyczne testy i zabawy, które pozwolą ocenić inteligencję psa i pobudzić ją do rozwoju. Na pewno kilka zabaw przetestujemy.

„Co wie twój pies” jest wzbogacona o fotografie i rysunki, które pomogą nam w wyobrażeniu danej sytuacji. To idealny poradnik dla wszystkich miłośników psów, nie dość, że omawia wszystkie najważniejsze zmysły, to przedstawia świat z punktu widzenia psa. To ogromna pomoc w nawiązaniu dobrej komunikacji między nami a psem.

Tagi: poradniki pies

Zobacz opinie o książce Co wie Twój pies?

Kup książkę Co wie Twój pies?

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Dlaczego mój pies to robi?
Sophie Collins0
Okładka ksiązki - Dlaczego mój pies to robi?

Dlaczego mój pies tak zaciekle broni tapczanu? Dlaczego jest tak mocno pobudzony, gdy ktoś dzwoni do drzwi? Dlaczego szczeka na rowery i mężczyzn...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Kudłata
Hwang Sun-mi
Kudłata
Już, już!
Katarzyna Wasilkowska
Już, już!
Hania Baletnica
Jolanta Symonowicz, Lila Symonowicz
Hania Baletnica
Zaginiona apteka
Sarah Penner
Zaginiona apteka
Skręcona historia
Jakub Ostromęcki
Skręcona historia
Kuba na tropie
Kuba i Filip Majewscy
Kuba na tropie
Magik i złodziejka
Anniina Mikama
Magik i złodziejka
Strażnik Klejnotu
Katarzyna Rygiel
Strażnik Klejnotu
Pokaż wszystkie recenzje