Opinia o książce - Colliding Lies

Opinia napisana przez: Marta BONIECKA

Lubicie książki o miłości?

 

Jeśli odpowiedź jest twierdząca... To nie książka dla Was ??

 

To moja trzecia książka spod pióra Martyny Keller. Winter Love nie było typowo w moim stylu jednak nie skreśliłam autorki chyba przeczuwając, że w końcu trafię na coś co mnie usatysfakcjonuje. I nie sugeruje, że poprzednia seria była zła. Zawsze podkreślam, że każdy lubi co innego. Choć zauważam minimalne podobieństwo, bardziej pod względem schematu jaki możliwe, że ma autorka ( lub tylko to moje przypuszczenia) , to tu zdecydowanie lepiej się odnalazłam, choć....

 

"Colliding Lies" to książka chora, popaprana, mroczna i zepsuta. Jej bohaterzy są wybitnie pokaleczeni przez życie, w każdym tego słowa znaczeniu. Tu wielbiciele słodkich historii o miłości czy po prostu romansów z taką klasyczną miłością na tapecie, się nie odnajdą. Bo emocje i uczucia jakie tu rządzą, trudno nazwać miłością i są takie...brudne .

 

"Mam przeczucie, że cokolwiek powstanie kiedyś między nami, to zawsze będzie miało coś wspólnego z nienawiścią. Jakbyśmy istnieli, byle się nienawidzić, w sposób, który trzyma nas jednak przy sobie."

 

Bronx. Dzielnica gdzie wszelkie koszmary stają się rzeczywistością. Gdzie rządzi bieda, walka o przetrwanie. Tam nie ma miejsca na spokojne sny i Marigold szybko się o tym przekonuje. Uciekła, chciała zacząć od nowa, zapomnieć o tym co przeszła... Tymczasem uwalniając się z sieci jednego pająka, wpadła w kolejną. I Willard nie odpuści póki jej nie złamie, nie upodli. Ale czy po tym co już przeszła, coś jeszcze w stanie jest ją skrzywdzić bardziej?

 

Willard to bohater przerażający, odrażający, okrutny i bez sumienia. Ale czy to jego prawdziwa twarz czy poharatana maska ? Skąd blizny na jego twarzy i ciele ? Jakie są przyczyny jego zachowania i agresji?

 

Czytając dochodziłam do wniosku, że łatwiej jest napisać piękną książkę o miłości. Takiej gdzie dwie piękne osoby wpadły sobie w oko i mimo zakrętów losu, odnalazły dla siebie szczęśliwe zakończenie. Tu nie ma na to nadziei.

 

Nie ma sielskiej atmosfery, uroczego domku z ogródkiem, cudownej pracy i wspierającej rodziny. Jest bieda, brud, odrzucenie, krzywda, samotność, strach, blizny na ciele i duszy ...

Trudno napisać coś tak pokręconego i przyciągnąć do takiej historii czytelnika. Bo lepiej i zdecydowanie łatwiej czyta się historie, w których bohaterowie wstają z kolan. A tu można odnieść wrażenie, że nałogowo już na nie padają, że nie ma żadnego światełka w tunelu.

Za to jest duża dawka podłości i okrucieństwa. Już na starcie dostajemy przed tym ostrzeżenie. Zachowania szczególnie, choć nie tylko, Willa, nie należą do normalnych, akceptowalnych, godnych pochwały i ...wybaczenia. To przeraża, szokuje i wzbudza agresję. Aż chce się go momentami wyciągnąć z tej książki i obić. I krzyczeć by Marigold uciekała nie oglądając się za siebie.

 

Czemu mimo wszystko ta historia mnie zaintrygowała? 

 

Co mi się w niej spodobało?

 

Wszystko. 

 

Od kreacji nieprzewidywalnych i poturbowanych przez życie bohaterów. Przez te szczegółowo opisaną brutalność, taką obnażoną brudną stronę życia o której nie chce się wiedzieć, mówić, czytać. Po to, że jednak mimo wszystko czego doświadczają i o czym są przekonani główni bohaterowie, ja tę nikłą nadzieję dla nich widzę. I będę się jej trzymać, wierząc, że choć z pewnością drugi tom nie będzie dla nich łagodny i delikatny, przetrwają.

Może jednak ta mroczna dylogia ma szansę na szczęśliwe zakończenie ? Już lada dzień przy premierze drugiej części możemy się o tym przekonać.

 

Czekacie ? Czytaliście już tę część? Jeszcze macie okazję nadrobić. Polecam i dziękuję za egzemplarz do recenzji ?

Kup książkę Colliding Lies

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Colliding Lies
Książka
Colliding Lies
Martyna Keller
Inne książki autora
Stay, My Love
Martyna Keller0
Okładka ksiązki - Stay, My Love

Kontynuacja losów Love i Rydera z Goodbye, Love Scenariusz, który dla Love i Rydera wydawał się nierealny, jednak się ziszcza i para zostaje rozdzielona...

Diabły Reno
Martyna Keller0
Okładka ksiązki - Diabły Reno

Mercy Stone nie planowała wracać do rodzinnego miasta. Hazardowe Reno było miejscem, które w ciągu ostatniego roku próbowała wymazać z pamięci. Jednak...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Spotkamy się we śnie
Jolanta Kosowska; Marta Jednachowska
Spotkamy się we śnie
Cicha noc
Jolanta Kosowska
Cicha noc
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Aleksandra Struska-Musiał ;
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Zbój
Joanna Jagiełło
Zbój
Negocjatorka
Małgorzata Łatka ;
Negocjatorka
Kocioł. Pierwszy astroMIAUta
Marta Rydz-Domańska
Kocioł. Pierwszy astroMIAUta
Nigdy przenigdy...
Emilia Jachimczyk
Nigdy przenigdy...
A na niebie blask od gwiazd. Opowieści na Boże Narodzenie
Beata Agopsowicz ; Renata Czerwińska ; Daria Kaszubowska ; Małgorzata Lis ; Emilia Litwinko ; Magdalena Mikutel ; Natalia Przeździk ; Katarzyna Targosz
A na niebie blask od gwiazd. Opowieści na Boże Narodzenie
Księżyc nad Vajont. Echo
Katarzyna Kielecka
Księżyc nad Vajont. Echo
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy