Coś więcej niż dotyk

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2021-01-25
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788382191516
Liczba stron: 402
Język oryginału: polski
Dodał/a opinię: Edyta Giersz

Ocena: 5 (7 głosów)

Po przeczytaniu opisu tej książki, miałam świadomość, że może to nie był łatwa lektura. Biorąc pod uwagę, że jest to debiut autorki, muszę przyznać, że jestem pod wielkim wrażeniem, w jak genialny, mocny i zaskakujący sposób, udało jej się skompilować tę historię od początku do końca.

„Coś więcej niż dotyk” porusza bardzo ciężkie tematy, wobec czego będzie to momentami trudne do przeczytania. Bo choć historia sama w sobie jest fikcją, to czytając mamy świadomość, że podobne wydarzenia mogą mieć miejsce naprawdę. Agnieszka Cyrus opisuje wszystko w dość subtelny, ale jednocześnie ostry sposób, pozwalając czytelnikom stawiać czoła sytuacji razem z główną bohaterką. Wrzuca nas na tor silnych emocji, i nie będzie to prosta przeprawa, ale zdecydowanie jest tego warta. Ma w sobie taką dźwięczną cechę, która pozostaje w nas jeszcze na długo po przerzuceniu ostatniej strony, nie pozwalając tak szybko wyrzucić tej historii z głowy. Kłamstwa i tajemnice niejednokrotnie zaskakują, a Agnieszka Cyrus umiejętnie manipuluje naszym umysłem, bo jak się później okazało, nie wszystko jest takie, jakie mogłoby się początkowo wydawać. Ma dla czytelników w zanadrzu sporo absolutnie szokujących niespodzianek, które sprawiają, że choćbyśmy chcieli, nie będziemy w stanie oderwać się od lektury.

Bardzo podobał mi się także fakt, że choć niektóre wydarzenia mogą być nieco przytłaczające, to autorka dzięki temu zmusza nas do wewnętrznej refleksji i zastanawiania się, a także przełknięcia gorzkiej prawdy, że świat nie jest jedynie czarno-biały, a za zamkniętymi drzwiami pozornie szczęśliwej rodziny, może znajdować się piekło.

„Coś więcej niż dotyk” to naprawdę dobry debiut, i Agnieszka Cyrus postawiła sobie naprawdę wysoko poprzeczkę. Zdecydowanie kolejne jej książki będę mieć na uwadze. Polecam!

Tagi:

Zobacz opinie o książce Coś więcej niż dotyk

Kup książkę Coś więcej niż dotyk

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Recenzje miesiąca
Kwestia winy
Małgorzata Rogala
Kwestia winy
Bóg Maszyna
Joanna W. Gajzler
Bóg Maszyna
Przepustka do męskości
Paweł Pollak
Przepustka do męskości
Żyje się tu i teraz
Katarzyna Kaźmierczak
Żyje się tu i teraz
Prezydentka
Marika Krajniewska
Prezydentka
Joker
Natalia Nowak-Lewandowska
Joker
Znieczulenie
Kamil Wala-Szymański
Znieczulenie
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy