reklama

Coś więcej niż dotyk

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2021-01-25
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788382191516
Liczba stron: 402
Język oryginału: polski
Dodał/a opinię: Edyta Giersz

Ocena: 5 (7 głosów)

Po przeczytaniu opisu tej książki, miałam świadomość, że może to nie był łatwa lektura. Biorąc pod uwagę, że jest to debiut autorki, muszę przyznać, że jestem pod wielkim wrażeniem, w jak genialny, mocny i zaskakujący sposób, udało jej się skompilować tę historię od początku do końca.

„Coś więcej niż dotyk” porusza bardzo ciężkie tematy, wobec czego będzie to momentami trudne do przeczytania. Bo choć historia sama w sobie jest fikcją, to czytając mamy świadomość, że podobne wydarzenia mogą mieć miejsce naprawdę. Agnieszka Cyrus opisuje wszystko w dość subtelny, ale jednocześnie ostry sposób, pozwalając czytelnikom stawiać czoła sytuacji razem z główną bohaterką. Wrzuca nas na tor silnych emocji, i nie będzie to prosta przeprawa, ale zdecydowanie jest tego warta. Ma w sobie taką dźwięczną cechę, która pozostaje w nas jeszcze na długo po przerzuceniu ostatniej strony, nie pozwalając tak szybko wyrzucić tej historii z głowy. Kłamstwa i tajemnice niejednokrotnie zaskakują, a Agnieszka Cyrus umiejętnie manipuluje naszym umysłem, bo jak się później okazało, nie wszystko jest takie, jakie mogłoby się początkowo wydawać. Ma dla czytelników w zanadrzu sporo absolutnie szokujących niespodzianek, które sprawiają, że choćbyśmy chcieli, nie będziemy w stanie oderwać się od lektury.

Bardzo podobał mi się także fakt, że choć niektóre wydarzenia mogą być nieco przytłaczające, to autorka dzięki temu zmusza nas do wewnętrznej refleksji i zastanawiania się, a także przełknięcia gorzkiej prawdy, że świat nie jest jedynie czarno-biały, a za zamkniętymi drzwiami pozornie szczęśliwej rodziny, może znajdować się piekło.

„Coś więcej niż dotyk” to naprawdę dobry debiut, i Agnieszka Cyrus postawiła sobie naprawdę wysoko poprzeczkę. Zdecydowanie kolejne jej książki będę mieć na uwadze. Polecam!

Tagi:

Zobacz opinie o książce Coś więcej niż dotyk

Kup książkę Coś więcej niż dotyk

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Recenzje miesiąca
Księga tęsknot
Sue Monk Kidd
Księga tęsknot
Informacja zwrotna
Jakub Żulczyk
Informacja zwrotna
Przyjdę, gdy zaśniesz
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Przyjdę, gdy zaśniesz
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Małgorzata Ogonowska; Artur Rogoś
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Dopaść Leona Waganta
Wiktor Hajdenrajch
Dopaść Leona Waganta
Szpetnicy
Maciej Kapuściński
Szpetnicy
Tango
Ewa Cielesz
Tango
Cień Debory
Magdalena Mosiężna
Cień Debory
Na zawsze w lodzie
Owen Beattie; John Geiger
Na zawsze w lodzie
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy