Cukiernia Pod Amorem. Jedna z nas

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2019-10-15
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788381691567
Liczba stron: 480
Dodał/a opinię: ksiazkowo_czyta

Ocena: 5 (4 głosów)

Dzisiaj przychodzę do Was z opinią o książce, którą przeczytałam jako ostatnią w 2019 roku. Była nią powieść autorstwa Małgorzaty Gutowskiej – Adamczyk nosząca tytuł „Jedna z nas”. Jest to trzecia część drugiej serii perypetii mieszkańców Gutowa, a jednocześnie szósta i ostatnia odsłona sagi Cukiernia pod Amorem.

W tomie tym podobnie jak miało to miejsce w poprzedniej części akcja toczy się dwutorowo. Z jednej strony opisane zostały czasy w miarę współczesne, z drugiej natomiast poznajemy mocno zawiłe koleje losu Tessy i Moniki poczynając od lat 70-tych.

Historia opisana przez autorkę jest bardzo wciągająca, a plastyczność opisywanych wydarzeń sprawia, że Tessa i Monika stają się czytelnikom jeszcze bliższe, a skoro tak się dzieje to z każdą kolejną stroną coraz bardziej chcemy wiedzieć, co jeszcze przydarzyło się bohaterkom.

Małgorzata Gutowska – Adamczyk stawia swoje bohaterki w bardzo różnorodnych sytuacjach ukazując przy tym dodatkowo przemiany ustrojowe i społeczne zachodzące na przestrzeni lat w kraju i poza nim. W książce nie brak tematów niełatwych jak np. samotne macierzyństwo, uwikłanie w toksyczne małżeństwo, przemoc domowa, nieplanowana ciąża w młodym wieku etc.

Powieść napisana jest, jak zwykle ma to miejsce w przypadku tej autorki, bardzo barwnym, a równocześnie przystępnym językiem. Jej dodatkowym smaczkiem są zaś fakty historyczne oraz bogata genealogia rodziny Hryciów, którą dostajemy niejako w pakiecie wraz z całą tą intrygującą historią opartą na pewnej tajemnicy.

Osobiście mam ogromny sentyment do całej niniejszej sagi, ponieważ to właśnie od niej rozpoczęła się moja przygoda z twórczością pani Małgorzaty.

Polecam Wam więc lekturę obydwu serii Cukierni pod Amorem, gdyż czyta się je bardzo dobrze i niesamowicie szybko.

* https://www.facebook.com/Ksiazkowoczyta *
https://ksiazkowoczyta.blogspot.com/2020/01/pozegnanie-z-cukiernia-pod-amorem.html

Tagi:

Kup książkę Cukiernia Pod Amorem. Jedna z nas

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Cukiernia Pod Amorem. Jedna z nas
Inne książki autora
Opowieści Pana Rożka
Małgorzata Gutowska-Adamczyk0
Okładka ksiązki - Opowieści Pana Rożka

Małgorzata Gutowska-Adamczyk, autorka bestsellerowej sagi "Cukiernia pod Amorem", tym razem przygotowała rarytas dla najmłodszych czytelników. Pan Rożek...

Cukiernia Pod Amorem 3 Hryciowie. Audiobook
Małgorzata Gutowska-Adamczyk0
Okładka ksiązki - Cukiernia Pod Amorem 3 Hryciowie. Audiobook

Bestsellerowa trylogia teraz w wersji audio! Wojenna zawierucha. Dramatyczna podróż po okupowanej Europie. Trudy życia codziennego w ponurej rzeczywistości...

Zobacz wszystkie książki tego autora