Czarny księżyc

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2017-02-15
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788380154629
Liczba stron: 560
Tytuł oryginału: The Black Moon
Dodał/a opinię: Aila92

Ocena: 5 (4 głosów)

„Czarny księżyc” jest kolejną, piątą już, częścią sagi rodu Poldarków.

Chociaż autor (czego można dowiedzieć się z noty umieszczonej przed tekstem właściwym) wahał się, czy kontynuować tę serię, bardzo cieszę się, że nie zatrzymał się na czwartym tomie :)

W tej części poznajemy kilkoro nowych bohaterów, między innymi braci Demelzy (Samuela i Drake’a) oraz kuzynkę Elizabeth, Morwennę Chynoweth. Wielkim plusem jest fakt, że Winston Graham zaczął się skupiać na młodszych bohaterach, a nie tylko na Rossie, Demelzie, Elizabeth czy George’u (oraz ich potomstwie).

Od samego początku przeczuwałam to, co ciotka Agatha powiedziała na końcu George’owi o małym Warlegganie. Chociaż, patrząc na wydarzenia rozgrywające się w Trenwith w „Warlegganie” nie trudno się było tego domyślić.

Bardzo miło czytało mi się fragmenty skupione na Drake’u, Morwenie i małym Geoffrey’u Charlsie. Przyjaźń chłopca z najmłodszym bratem Demelzy miała w sobie coś, co sprawiało u mnie ogromny uśmiech. Ogromnie żal mi Morwenny. Wszyscy tak pochlebnie wyrażali się o Witworthie, ale wiedziałam, że za tymi pozorami musi kryć się jakaś okropna kreatura. Mam wielką nadzieję, że w przyszłości los się do niej uśmiechnie i będzie jednak mogła być z Drake’m. Kibicuję im z całego serca!

Tak samo jak Caroline i Dwightowi, który w końcu powrócił do niej z wojny. I to nie bez udziału Rossa i kilku innych przyjaciół. Cieszę się, że ta ryzykowna wyprawa się udała i nie przyniosła ze sobą (aż tak) krwawego żniwa. Oczywiście przykro mi z powodu odejścia jednego z bohaterów, ale z drugiej strony cieszę się z powodzenia misji Rossa, która tak na dobrą sprawę nie miała prawa się do końca udać.

Z niecierpliwością sięgam po kolejny tom. Czuję, że pochłonę go tak szybko jak ten.

Kup książkę Czarny księżyc

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Czarny księżyc
Inne książki autora
Dziedzictwo rodu Poldarków (Tom 7). Fala gniewu . (Poldark #7)
Winston Graham0
Okładka ksiązki - Dziedzictwo rodu Poldarków (Tom 7). Fala gniewu . (Poldark #7)

Kornwalia, 1798-1799 Ross Poldark zasiada w Izbie Gmin jako poseł z Truro - dzieli swój czas między Londynem a Kornwalią i przeżywa rozterki związane...

Taniec młynarza (Poldark #9)
Winston Graham0
Okładka ksiązki - Taniec młynarza (Poldark #9)

Kornwalia, 1812-1813 W nowym roku rodzina Poldarków z Nampary staje wobec wielu nieoczekiwanych wyzwań. Ross i Demelza dostają niepokojące nowiny...

Recenzje miesiąca
Escape book
Ivan Tapia
Escape book
Post scriptum
Milena Wójtowicz
Post scriptum
Takeshi. Taniec tygrysa. Tom 2
Maja Lidia Kossakowska
Takeshi. Taniec tygrysa. Tom 2
O Chinach
Henry Kissinger
O Chinach
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy