Czerwień Rubinu

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2011-04-24
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788323734383
Liczba stron: 344
Tytuł oryginału: Rubinrot
Język oryginału: niemiecki
Tłumaczenie: Janiszewska Agata
Dodał/a opinię: Edyta Jasionowska
Tom 1 cyklu Trylogia Czasu

Ocena: 4.92 (71 głosów)
Inne wydania:

Podróże w czasie są bardzo popularnym wątkiem w filmach czy literaturze. Bo ciekawi każdy chciałby się przekonać jak to kiedyś było. Niejedna dziewczyna chciałaby zatańczyć na wystawnym balu urządzonym na książęcym czy też nawet królewskim dworze. A niejeden chłopak chciałby spróbować się w turnieju rycerskim. Ale opływać świat z Magellanem bądź Kolumbem. A co by było gdyby cofanie się w czasie byłoby niezależne od naszej woli.
Charlotta od małego uczona jest dawnych tańców, szermierki, manier i języków. W jej rodzinie z pokolenia na pokolenie dziedziczony jest gen, który pozwala na podróżowanie w czasie. A właściwie to zmusza. Osoba obdarzona tym genem może przenieść się w każdej chwili, niezależnie od własnych chęci. Dlatego dziewczyna od dziecka uczona jest wszystkiego, co może się jej przydać. Ale to nie Charlotta została obdarzona tym darem, tylko jej kuzynka.
Gwen całe swe dotychczasowe życie pozostaje w cieniu Charlotta. I to właśnie ona posiada zdolność przemieszczania się w czasie. A wskutek skrywanych przez matkę tajemnic, nie jest do tego zupełnie przygotowana. A do tego okazuje się, że jej ród skrywa naprawdę wiele tajemnic.
Czy lubię Gwen? Zdecydowanie nie. Może miała być skromną nastolatką ale nie jest tak do końca. Czuje się skrzywdzona, nieszczęśliwa i ma do wszystkich pretensje.
Gideon też nie jest aniołkiem. Ale mimo wszystko budzi cieplejsze uczucia, chociaż jest niesamowicie arogancki i zbyt pewien siebie. Ale potrafi też być opiekuńczy i szarmancki.
Sama historia jest bardzo ciekawa. Sam prolog jest bardzo tajemniczy. Tak naprawdę to tajemnica goni tajemnicę a każda z postaci wydaje się wiedzieć więcej niż jest skłonna wyjawić. Zakończenie też niepokojące. Zgrabne intrygi, mnóstwo wątków, ciekawe postacie - to wszystko sprawia, że powieść wciąga i każe zastanawiać się, co będzie dalej. Ja na pewno sięgnę po kolejny tom. I mam nadzieję, że Gwen zmieni się...

POLECANA RECENZJA

Zobacz opinie o książce Czerwień Rubinu

Kup książkę Czerwień Rubinu

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Silver: Pierwsza księga snów
Kerstin Gier0
Okładka ksiązki - Silver: Pierwsza księga snów

Liv zawsze przywiązywała dużą wagę do snów. Ale odkąd zamieszkała w Londynie, znalazły się w centrum jej zainteresowań. Tajemnicze zielone drzwi...

Silver: Druga księga snów
Kerstin Gier0
Okładka ksiązki - Silver: Druga księga snów

Sprawy Liv, młodej bohaterki serii ,,Silver", układają się coraz lepiej. Nowy dom i nowa rodzina okazały się całkiem w porządku. Romantyczny związek z...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Joanna Jagiełło
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Na Jowisza 2! Nadal uzupełniam Jeżycjadę
Emilia Kiereś, Małgorzata Musierowicz
Na Jowisza 2! Nadal uzupełniam Jeżycjadę
Księżniczka Zoja
Marcin Szmel
Księżniczka Zoja
Powrót na Zaginiony Kontynent
Przemysław Hytroś
Powrót na Zaginiony Kontynent
Zimne wody Wenisany
Linor Goralik
Zimne wody Wenisany
Retorsja
Tomasz Brewczyński
Retorsja
150 wesel i grób
Magdalena Kubasiewicz
150 wesel i grób
Kufer tajemnic
Anna Bichalska
Kufer tajemnic
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy