Dama ciężkich obyczajów

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2021-06-30
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788381955331
Liczba stron: 408
Dodał/a opinię: martucha180

Ocena: 4.88 (16 głosów)

W komedii kryminalnej prym wiodą panie - wiolonczelistka, kwiaciarka, kucharka, pchając się w paszczę mafiosa z Wiśnią na czele. Pomysłów można im pozazdrościć, ich wcielania w życie i korzystania z okazji tym bardziej. Gdy do tego dodamy rosnącą wprost proporcjonalnie zazdrość Miśka, zakamuflowaną dietę Iwony, kiełkujące uczucie, groźnych panów z bronią w ręku, to robi się wybuchowo i śmiesznie. Nie mogło się obyć bez Marchewki. I do tego koty, ale jakie!

Prosta intryga kryminalna przykuwa uwagę wyboistością drogi do rozwiązania zagadki. Akcja pełna zwrotów ma dobre tempo. Atrakcji wszelkich maści nie brakuje, a gdy styki się zwierają, to nie wiadomo, gdzie oczy podziać, tyle się dzieje. Bohaterki bawią czytelnika i nie tylko jego, w końcu męskie grono bohaterów też ma się czym zachwycać, nawet pani Czesia wpadła komuś w oko, więc jest także romantycznie. Perypetii sporo - w klubie go-go, domu mafiosa, na klatce schodowej oraz... kibelku.

Komedia pomyłek i omyłek, wypadków i przypadków, tekstów i kontekstów, utarczek i przekomarzanek, gierek słownych. Nawet płakałam ze śmiechu przy jednej scenie. Autorka świetnie żongluje słowami, opisuje sytuacje z lekkością, z pewną frywolnością kreuje postaci i relacje między nimi. Sięgając po książkę Marty Obuch, wiem, że relaks mam zapewniony, a na mej twarzy będzie gościł uśmiech.

,,Dama ciężkich obyczajów" mimo ciężaru wszelakiego poleca się na każdy dzień. To lekka i zabawna lektura dla każdego, w której troska rodzinna gra pierwsze skrzypce, a świat wiruje wokół rury do pool dance. Rozrywka gwarantowana.

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Zobacz opinie o książce Dama ciężkich obyczajów

Kup książkę Dama ciężkich obyczajów

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Metoda na wnuczkę
Marta Obuch0
Okładka ksiązki - Metoda na wnuczkę

Zaginiony portret i kurs obsługi mężczyzny, a do tego miłosna ciuciuBABKA - najnowsza komedia kryminalna Marty Obuch! Adam Gryziewicz spotyka kobietę...

Szajba na peronie 5.
Marta Obuch0
Okładka ksiązki - Szajba na peronie 5.

Zosia jest rozczarowana swoim nieciekawym życiem. Czuje się stara, gruba i samotna, wręcz oddałaby wszystko, żeby mieć znowu dwadzieścia lat. Marzenia...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

- Ty jesz?

Iwonka naraz wyprostowała się jak struna. - Tyję?!


Więcej

- O kurka! - stęknął w zdumieniu, bo wiolonczela ważyła tyle, że trudno ją było podnieść. - To w takim razie postanowione. Już nie będzie z ciebie kobieta lekkich obyczajów.

- Dama - poprawiła Lidka. - Wolę być damą.

- Mówisz i masz. Dama ciężkich obyczajów. Pasuje?


Więcej
Więcej cytatów z tej książki
Reklamy