Dark Empire

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2022-05-18
Kategoria: Romans
ISBN: 9788328722323
Liczba stron: 320
Język oryginału: polski
Dodał/a opinię: bookaholic-in-me

Ocena: 5.19 (16 głosów)

Mafia ma różne oblicza jednak niezmiennie wymaga twardych i bezlitosnych rządów. Nie dopuszcza na szczyt kobiet, ślepo pielęgnując archaiczny model rodziny. To mężczyźni mają wymierzać sprawiedliwość, to przed nimi roztacza się cały szereg możliwości ale i zagrożeń. Kobiety mają stanowić jedynie ozdobę oraz rodzić kolejnych męskich potomków. A gdyby tak, na przekór konwenansom i powszechnym praktykom, pozwolić kobiecie przewodzić rodzinie mafijnej? To ryzykowne posunięcie, lecz przecież kto nie ryzykuje ten nie pije szampana.Valentina miała swój plan na życie i zdecydowanie nie przewidywał on wkroczenia w mafijny świat. Nieszczęśliwy splot wydarzeń oraz jej nieposkromiona ambicja sprawiły, że stanęła na czele rodziny Gilardi. Przed nią wyzwanie szalenie wymagające i wielu pewnie by określiło to jako misję samobójczą. Kobieta na czele mafii? Nieprawdopodobne! Jednak dzięki swojemu uporowi i samozaparciu, wsparciu najbliższych współpracowników ojca oraz niesamowicie silnemu charakterowi Valentina dokonała niemożliwego. I choć nadal, w samotności, dopadają ją wątpliwości co do uczciwości i oddania pracowników, wciąż wielu rzeczy musi się nauczyć, to osiągnęła naprawdę wiele i pokazała wszystkim niedowiarkom, że potrafi dokonać rzeczy niepojętych.

Cascio, w odróżnieniu od Valentiny, od zawsze wiedział, że rodzina Margante znajdzie się pod jego rządami. Nie można prosić o lepszego człowieka na tym miejscu. Emanuje aurą władzy, pewności siebie i niebezpieczeństwa. Do tego jest arogancki i zadufany w sobie, a jego żarty można traktować nawet obraźliwie, lecz tak naprawdę nie ma osoby, która by mu się przeciwstawiła. Ma w sobie jednak coś, co sprawia, że z miejsca da się wyczuć, iż jest to człowiek godny zaufania. Może i szalenie groźny dla wrogów, może i bezlitosny, gdy wymaga tego sytuacja, ale jeśli chodzi o bliskich mu ludzi.. nie pozwoli na ich krzywdę. Czy w tym gronie znajdzie się również Valentina?

W mojej opinii to najlepsza książka Kingi Litkowiec. Świetnie rozpisana fabuła sprawia, że potok wydarzeń jest zupełnie nieprzewidywalny i pozytywnie zaskakujący. Bohaterowie są nietuzinkowi, odrobinę zamienieni rolami jeśli chodzi o schematy mafijne, co nie zmienia faktu, że świetnie wykreowani. Ich wzajemne przyciąganie jest genialne, odczuwalne przy każdym spotkaniu. Ponadto od Cascio bije dodatkowo aura opiekuńczości co sprawia, że gdy pojawia się na kartach powieści można czuć się bezpiecznym. To jedyny człowiek, któremu w 100% zaufałam, choć teoretycznie pochodził z wrogiej rodziny. Intryga utkana jest bardzo ciekawie, a Autorka zgrabnie lawiruje kolejnymi faktami i rzuca podejrzenia niekoniecznie tam, gdzie należy, co dodaje dreszczyku emocji. Także zakończenie jest naprawdę świetnie rozpisane i urzekające. Spodobało mi się także, że nie ma tu mnóstwa gorących scen, one są, owszem, ale w tej historii stawiamy na budowę relacji głównych bohaterów i to jest cudowne. Wisienką na torcie jest przepiękne wydanie, zarówno na zewnątrz jak i w środku. Książka naprawdę jest dopieszczona pod każdym względem i jak najbardziej ją polecam.

Tagi: Romans erotyczny

Zobacz opinie o książce Dark Empire

Kup książkę Dark Empire

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Nowy układ
Kinga Litkowiec0
Okładka ksiązki - Nowy układ

GDY DIABEŁ ODKRYWA, ŻE MA SERCE, MOŻE ZROBIĆ SIĘ NIEBEZPIECZNIE. Wydaje się, że życie Jess nabiera sensu. W domu Liama O’Dire’a odnalazła...

Bez zgody
Kinga Litkowiec0
Okładka ksiązki - Bez zgody

Kiedy marzenia okazują się koszmarem, można liczyć już tylko na to, że diabeł odkryje w sobie sumienie Marina miała własny pomysł na życie, jakże inny...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Reklamy