reklama

Dmuchawce

Wydawnictwo: Branta
Data wydania: 2007 (data przybliżona)
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 978-83-60186-54-1
Liczba stron: 304
Język oryginału: Polski
Dodał/a opinię: Poczytajka

Ocena: 4 (1 głosów)

„Dmuchawce” Agnieszki Głowackiej to z pozoru zwykła książka o prostej fabule.

Czy rzeczywiście?…

30-letnia Ewa Turzańska mieszka wraz z mężem i dwiema córkami w Lublinie, pracuje na kierowniczym stanowisku, uzupełnia swoje wykształcenie studiując zaocznie w Warszawie. Jej z pozoru udane małżeństwo z dziewięcioletnim stażem okazuje się posiadać pewne rysy, a rutyna, nuda i szara codzienność popycha męża do zdrady.
Załamana Ewa nie bardzo wie, jak ma sobie poradzić z bólem i rozczarowaniem, jej serce krwawi, a miłość, którą darzyła męża została poważnie zbrukana. Zdesperowana kobieta postanawia odpłacić mężowi pięknym za nadobne, a leku na swoje problemy i ukojenie bólu szuka w internetowych znajomościach logując się do portalu „Klubu Niesamotnych Serc”.
Jak się szybko okazuje internetowi przyjaciele nie stanowią panaceum na kłopoty zdradzonej kobiety, ale dzięki nim bohaterka odnajduje wiarę w siebie, swoją atrakcyjność i swoją kobiecość, która od pewnego czasu pozostawała uśpiona gdzieś w głębokich zakamarkach jej duszy. Odzyskanie wiary w siebie jest dla Ewy nie lada sukcesem i pozwala przybrać maskę chłodu i obojętności w kontaktach z mężem, który od tego czasu próbuje ratować swoje małżeństwo.

Co z tego wyniknie i jak daleko Ewa posunie się w swojej zemście?

Na te i inne pytania odpowiedź znajdziemy na kartach powieści…

Ta z pozoru banalna historia, jakich zapewne wiele spotyka się w otaczającym nas świecie zaintrygowała mnie z uwagi na studium zachowań bohaterów. Nie wahałabym się podzielić ich na jedynie dwie kategorie – płeć męską i żeńską. Schematy zachowań wszystkich mężczyzn są tak ze sobą zbieżne, że ich podobieństwo aż razi. Z drugiej strony pozwala na dokładniejsze poznanie męskiej psychiki i sposobu postrzegania związków damsko – męskich z pozycji faceta. To samo dotyczy kobiet, które jakże inaczej reagują i odbierają analogiczne sytuacje. Często w swych zachowaniach są bardziej konsekwentne i uparte od mężczyzn i dzięki temu w wielu wypadkach bez trudu osiągają to czego chcą.

„Nie istnieje coś takiego jak pojęcie niewinnej kawy pomiędzy dwojgiem dorosłych osób przeciwnej płci, zwłaszcza, kiedy gdzieś tam czeka żona.”

Lektura tej książki pozwala wniknąć w ludzką psychikę, poznać to co dla nas ważne i cenne, czego powinniśmy się wystrzegać, na co zwrócić uwagę i jakich błędów nie popełniać. „Dmuchawce” polecam wszystkim, którzy chcieliby zapoznać się bliżej z opisanym problemem i poznać męskie i żeńskie zakamarki duszy. Szkoda tylko, że zawarte w epilogu zakończenie powieści nie napawa optymizmem. Oczekiwałam raczej, że Ewa i Tomek wyciągną odpowiednie wnioski ze swoich doświadczeń i znajdą inny sposób na nudę i rutynę w związku, niż wikłanie się w kolejne romanse. Ale cóż, ludzie są różni, mężczyźni są tylko mężczyznami, a kobiety – kobietami.

Polecam.

Kup książkę Dmuchawce

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Dmuchawce
Inne książki autora
Dżungla nienawiści
Agnieszka Głowacka0
Okładka ksiązki - Dżungla nienawiści

Osadzona w egzotycznym Tybecie oraz nowojorskiej aglomeracji opowieść o młodej dziewczynie, Jackie Sand, która by odnaleźć spokój ducha i poczucie sprawiedliwości...

Twarz pod maską
Agnieszka Głowacka0
Okładka ksiązki - Twarz pod maską

Twarz pod maską to dzieje dwojga Polaków. On – biedny i lekko podchodzący do życia syn chłopa, alkoholika ze wsi we wschodniej Polsce. Ona –...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Gdy byłem kimś innym
Stéphane Allix
Gdy byłem kimś innym
Najgorsze dzieci świata 2
David Walliams;
Najgorsze dzieci świata 2
Oddaj to morzu
Joanna Sykat
Oddaj to morzu
Spalona
Laura Bates
Spalona
Niech prawda śpi
Alicja Masłowska-Burnos;
Niech prawda śpi
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Małgorzata Czerwińska-Buczek
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Letnie marzenie
Cathy Cassidy;
Letnie marzenie
Kaprys milionera
Izabella Frączyk, Jagna Rolska
Kaprys milionera
Pieniądze albo kasa
Paweł Beręsewicz
Pieniądze albo kasa
Pokaż wszystkie recenzje