Do jutra

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2021-10-21
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788382341546
Liczba stron: 456
Tytuł oryginału: The Goodbye Man
Dodał/a opinię: seafullofbooks
Tom 2 cyklu Colter Shaw

Ocena: 4.59 (22 głosów)

Na pewno większość z Was oglądała ,,Kolekcjonera kości" - świetny film z równie dobrą obsadą. Nie wiem czy wiecie ale film powstał na podstawie książki Jeffrey'a Deavera o tym samym tytule. Autor jest obecny na rynku od ponad dwudziestu lat i nadal pisze świetne historie. Choć w przypadku jego nowej serii z Colterem Shaw jest nieco mniej krwawo nadal są tak mocns i trzymające w napięciu książki. 

 

Nasz bohater, zawodowy łowca nagród, jest w trakcie kolejnej akcji. Usiłuje znaleźć dwóch ucieknierów, którzy dopuścili się strasznej zbrodni na tle religijnym. Za ich ujęcie przewidziano wysokie nagrody. I to byłby koniec akcji dla Coltera, gdyby przypadkiem nie odkrył że chłopcy próbowali dostać się do Fundacji Ozyrysa. Na pozor normalny ośrodek pomocy, który pomaga pogodzić się z żałobą czy też z przykrymi uczuciami po stracie bliskich. Jednak im bardziej Colter zagłębia się w sprawy Fundacji, tym więcej niewiadomych odkrywa. Czy uda mu sie odkryć dlaczego jeden z chłopców z uśmiechem na ustach skoczył w przepaść? I jaki ma to związek z tajemniczą Fundacją?

 

Bardzo przyjemnie spędziłam czas czytając co z każdą chwilą odkrywa Colter. Sięgając teraz po kryminał czy thriller coraz częściej natykamy się na brutalne i coraz bardziej krwawe sceny. Czasami już mam tego przesyt i chciałabym sięgnąć po coś co pozwoli wytężyć umysł, ale nie spowoduje zniesmaczenia. Tu tego nie znajdziemy na szczęście. Dostajemy za to dobrze poprowadzoną akcje i tajemnice do odkrycia. Bez morza krwii i flaków a historia niemal czyta się sama. Krótkie rozdziały fajnie stopniują napięcie. 

 

USA to jednak na wielu płaszczyznach inny świat od tego, który znamy. Tam każdy stan jest w zasadzie oddzielnym bytem z oddzielnym prawem. To co w jednym było prawnie dozwolone w drugim mogło budzić wątpliwości. Do tego ukazanie fanatyzmu ludzi i tego do czego są zdolni zawsze będzie budziło moje zaciekawienie, bo nie wiem czy podziw to odpowiednie słowo. Jak jeden człowiek jest w stanie porwać za sobą tłumy, którzy wierzą bez zawahania w jego wizję i obraz świata.  I gotowi są czynić najróżniejsze okropieństwa w jego imię.

 

Polecam Wam, bo naprawdę autor tutaj odwalił kawał dobrej roboty - ukazał po trochu schemat działania sekty i jak wybiera się do niej odpowiednie osoby. 

Tagi: bóg

POLECANA RECENZJA

Zobacz opinie o książce Do jutra

Kup książkę Do jutra

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Pocałunek stali
Jeffery Deaver0
Okładka ksiązki - Pocałunek stali

Kiedy w centrum handlowym na Brooklynie detektyw Amelia Sachs próbuje zatrzymać podejrzanego o zabójstwo, dochodzi do tragicznego wypadku:...

Carte Blanche
Jeffery Deaver0
Okładka ksiązki - Carte Blanche

Agent 007 z powieści Deavera Carte Blanche to Bond na miarę XXI wieku – weteran walk w Afganistanie, świetny strzelec, miłośnik pięknych kobiet i...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Reklamy