Dobre wieści czyli dlaczego świat wcale nie jest taki zły

Wydawnictwo: Insignis
Data wydania: 2021-06-16
Kategoria: Poradniki
ISBN: 9788366873025
Liczba stron: 160
Tytuł oryginału: Good News: Why the World is Not as Bad as You Thin
Tłumaczenie: Katarzyna Dudzik
Dodał/a opinię: Uleczkaa38

Ocena: 6 (1 głosów)

   Wszyscy cierpimy dziś na deficyt niezwykle ważnej, potrzebnej i tak naprawdę pozwalającej nam cieszyć się szczęśliwym życiem, rzeczy. Tym czymś są dobre wieści, wiadomości i informacje, których to na próżno szukać nie tylko w informacyjnych serwisach, ale też i chociażby w codziennych rozmowach z przyjaciółmi, sąsiadami, kolegami z pracy, gdzie to wszyscy narzekamy na zdrowie, politykę, czy też nawet pogodę. Na szczęście wcale być tak nie musi, o czym przekonuje nam w fantastyczny sposób książka "Dobre wieści czyli dlaczego świat wcale nie jest taki zły", która ukazała się właśnie w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Insignis.

 

  Książka ta jest... dobrym słowem nadziei, optymizmu i wsparcia w tym, byśmy zechcieli doceniać wokół nas wszystko to, co jest dobre. A tych rzeczy i powodów jest naprawdę wiele, by wspomnieć o postępie technologii, która ratuje ludzkie życie, o różnego rodzajach organizacjach i ludziach, którzy walczą o czystość naszej planety, czy też chociażby o naturze, która staje do nierównej walki z zanieczyszczeniami i de facto pozwala wciąż nam ludziom, tu żyć. Ta książka opowiada o tym wszystkim, ale też i ułatwia nam dostrzeżenie tego piękna optymizmu i nadziei na jutro  - tak dorosłym, jak i naszym dzieciom, które nierzadko potrzebują tego o wiele bardziej.

 

  Rashmi Sirdeshpande - autorka tej książki, oddała w nasze ręce coś na wzór pozytywnego poradnika o tym, by nauczyć się dostrzegać i doceniać dobro wokół nas. W zamierzeniu miała to być pozycja dla młodego czytelnika, co widać na polu zastosowanego tu języka oraz kolorowej szaty graficznej, ale tak naprawdę jest to książka absolutnie dla każdego z nas, gdyż wszyscy - zwłaszcza od czasu wybuchu pandemii, potrzebujemy dobrych wiadomości. I zapewniam was, że lektura tego tytułu nie tylko wam je przyniesie, ale też i nauczy tego, by odkrywać je w każdym kolejnym dniu naszego życia, a nawet samemu je tworzyć.

 

  Pozycja ta została podzielona na kilka głównych części, z których to każda odnosi się do innego aspektu tytułowego zagadnienia, jak i też naszej codzienności.

  

  I tak oto pierwsza z nich skupia się na nas samych - ludziach, pozwalając dostrzec w nas dobre cechy, empatię, życzliwość, ale też i dobro w innych. To swoista pochwała ludzkości, która w przeważającej większości jest dobrą. Druga część książki - niejako na przekór pierwszej, odnosi się do polityki. I tu też jest mowa o dobrych ludziach, tych którzy czynią polityką lepsze jutro, jak i o tym, że warto wybierać właśnie te osoby, które myślą o innych, nie zaś o sobie samych. To również zachęta do tego, by aktywnie uczestniczyć w polityce poszczególnych krajów, a być może i całego świata. W trzeciej części poznajemy zaś spojrzenie autorki na kwestię ekologii, czyli społeczne inicjatywy walki o środowisko, ludzi którzy poświęcają temu całe życie i to, co my samy możemy zrobić w tej kwestii.

 

  Czwarta część poradnika porusza temat niezwykle aktualny - zdrowie. I jest tu mowa zarówno o zachwycającym postępie medycyny, np. na polu robotyki, ale też i bohaterach naszych czasów - lekarzach, którzy walczyli i wciąż walczą z pandemią koronawirusa. W następnym rozdziale mamy przyjemność odkryć zaś dobro społeczeństwa, czyli ludzi i ich niezwykłe wizje wspierania słabszych, zaangażowanie w czynienie świata lepszym oraz walkę o prawa człowieka, które stanowią podwaliny jakiekolwiek optymizmu naszych czasów. Zupełnie inny, zdecydowanie lżejszy charakter ma ostatnia część tej książki, która skupia się na sztuce i kulturze, jaka to oddaje nam piękno, dogłębnie porusza i nastraja optymistycznie na jutro. I jest to zarówno sztuka przez duże "S", jak i ta codzienna, którą możemy tworzyć sami każdego dnia.

 

  Strony tej książki wypełnia dobre słowo, humor oraz umiejętność przekazywania dobrego i optymistycznych emocji, w czym autorka ta jest naprawdę mistrzynią. Wydaje się bowiem, że przychodzi jej to w niezwykle prosty i naturalny sposób, ukazując nam uniwersalne i oczywiste prawdy, których jednak dotąd jakoś nie mogliśmy, nie potrafiliśmy, a być może i nie chcieliśmy, dostrzec. To wszystko po stronie tekstu, którego to dopełnia również cała gama ilustracji, obrazków, kolorowych haseł i różnego rodzaju ikon, co z pewnością ucieszy wzrokowców, oraz najmłodszych odbiorców książki, jak i też co pozwala nam łatwiej odnaleźć się w lekturze tej pozycji.

 

  "Dobre wieści czyli dlaczego świat wcale nie jest taki zły" to taki niezwykły, literacki zastrzyk dobrej i pozytywnej energii. Zastrzyk bezbolesny, przyjemny i zarazem wielce inteligentny, nie mówiąc już o jego humorystycznym dobrodziejstwie. Dlatego też polecam sięgnięcie po tę książką absolutnie wszystkim bez wyjątku - dorosłym, młodzieży, dzieciom w towarzystwie  rodziców, gdyż wszyscy potrzebujemy dobrych wieści. Polecam!

Tagi: poradnik młodzież optymizm dobro szczęście

Zobacz opinie o książce Dobre wieści czyli dlaczego świat wcale nie jest taki zły

Kup książkę Dobre wieści czyli dlaczego świat wcale nie jest taki zły

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Immunitet
Remigiusz Mróz
Immunitet
Witraże
Agnieszka Lis
Witraże
Consilio
Danuta Marć
Consilio
Królewska rozgrywka
Melisa Łada
Królewska rozgrywka
Czarne Wzgórza
Nora Roberts
Czarne Wzgórza
Jutro pokochamy Rzym
Magdalena Kołosowska
Jutro pokochamy Rzym
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy