Droga dusz

Wydawnictwo: We need YA
Data wydania: 2019 (data przybliżona)
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 9788366381063
Liczba stron: 496
Język oryginału: polski
Dodał/a opinię: patrissa
Tom 4 cyklu Żniwiarz

Ocena: 4.58 (12 głosów)

Droga dusz to czwarta część serii Żniwiarz autorstwa Pauliny Hendel, opartej na pradawnych mitach i wierzeniach słowiańskich. Pierwotnie nie dawałam tej serii dużej szansy. Po pierwszym bardzo pozytywnym nastawieniu, przyszło rozczarowanie już na początku pierwszego tomu. Jednak wraz z zagłębianiem się w tę historię, coraz bardziej mi się podobała. Dojście do czwartego tomu, nie zajęło mi wiele czasu i jest to część, która aktualnie najbardziej mi się podoba.
W mojej opinii Magda, nabrała dużo więcej charakteru i ogłady, chociaż zdarzają jej się jeszcze chwile zwątpienia, to już można powiedzieć, że to prawdziwy Żniwiarz z krwi i kości.
W Drodze dusz już od pierwszych stron spotykamy demony, których nie zna Magda, ani nawet Feliks czy Wanda. Pierwszego już nie ma, więc sami muszą sobie radzić. Trzynasta Pełnia, która nastała zaskakuje ich jeszcze bardziej i okazuje się, że ich wiedza jest niewystarczająca.
Bardzo polubiłam postacie z opowieści autorki i podczas czytania z nerwów zaciskałam kciuki, z nadzieją, że uda im się zbiec przed pragnącymi krwii nawimi. Jak zwykle nie zawodzi tutaj plastyczna obrazowość w opisach postaci, czy walk. Dynamizm i realizm, którym cechuje się ich przedstawienie pobudza wyobraźnię czytelnika i zwizualizować sobie opisane sytuacje.
Podoba mi się mroczny klimat i napięcie jakie się pojawia. Od pierwszej strony zderzamy się z przerażeniem jakie wyczuwalne jest od przedstawionych postaci.

Tagi:

Kup książkę Droga dusz

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Droga dusz
Recenzje miesiąca
Gladiatorzy z obozów śmierci
Andrzej Fedorowicz
Gladiatorzy z obozów śmierci
Ulica Pazurkowa. Nowi lokatorzy
Aleksandra Struska-Musiał
Ulica Pazurkowa. Nowi lokatorzy
Beloved. Belonging duet
Corinne Michaels;
Beloved. Belonging duet
Zjadaczka grzechów
Megan Campisi
Zjadaczka grzechów
Wszystko będzie dobrze
Ewa Maja Maćkowiak
Wszystko będzie dobrze
Zaklętym w górski kamień
Krystyna Palmowska
Zaklętym w górski kamień
Las z wełny i stali
Natsu Miyashita
Las z wełny i stali
Pokaż wszystkie recenzje