Dubaj krwią zbudowany

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2021-09-28
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788382342390
Liczba stron: 312
Język oryginału: polski
Dodał/a opinię: lukrecja84

Ocena: 5.5 (2 głosów)

,,Dubaj krwią zbudowany" to trzeci tom z cyklu ,,Niewolnicy". Marcin Margielewski pokazuje nam prawdziwy Dubaj, a nie ten, który bogaci magnaci próbują nam wcisnąć. Poznacie tutaj straszne losy zwykłych ludzi, którzy wyjechali za chlebem do Dubaju. Dostali niewolniczą pracę w niebezpiecznych warunkach bez możliwości powrotu nim minie kontrakt. Czasami ludzie nie dożywają końca kontraktu. Część z nich została oszukana. Mieli obiecane duże pieniądze za sprzedaż nerki. Mieli za to wylecieć do Dubaju lub innego dużego miasta. A co otrzymali? Psie grosze i często nie przeżywali takiego zabiegu. Część z nich umiera po kilku dniach w straszliwych męczarniach. Nikt nie dba o dawców narządów. Tak upokarza się człowieka. A w jakich warunkach dochodzi do operacji? Aż strach pomyśleć. Dodatkowo oczywiście o ile przeżyją zaciągają długi u agencji ,,pracy", których tak naprawdę nigdy nie spłacą, bo im na to nie pozwolą. Stają się niewolnikami agencji. Tylko śmierć może ich ocalić. Skandal! To się dzieje na naszych oczach. Jest mi z tego powodu bardzo przykro.
Marcin Margielewski miał informatora, dzięki któremu poznaliśmy straszne historie zwykłych ludzi pracujących w Dubaju. Dubaj spływa krwią. Wydaje mi się, że to wszystko by ustało, gdyby turyści olali to miejsce. Po tej lekturze nie mam ochoty wcale tam polecieć. Ludzie tracą życie tylko po to, żeby szejkowie mieli dobrze. Skandal!
Pracownicy pracują naprawdę w ciężkich warunkach. Często za źle wykonaną pracę płacą własnym życiem. Transportowani są gorzej niż bydło. Wyobrażacie to sobie? O tym wszystkim opowiada polski inżynier, który nie chciał ujawniać swoich danych - wiadomo z jakiego powodu. Pomaga najbiedniejszym. Dostarcza im jedzenie (batony) i wodę. Oczywiście to jest nielegalne. Musi to ukrywać. Inaczej by go wywalili z kraju i biedni ludzie padliby z głodu. Brawo dla tego pana za odwagę.
Bardzo mi przykro, że Zjednoczone Emiraty Arabskie wspierają proceder niewolnictwa. Tyle dobrych ludzi wyjechało za chlebem dla swojej rodziny, a spotkało ich tylko upokorzenie i śmierć.
Bardzo wstrząsająca, wzruszająca i szokująca książka i chyba najmocniejsza w dorobku tego autora.
Książkę ,,Dubaj krwią zbudowany" polecam wszystkim tym co wybierają się do tego miasta. Zobaczcie jego prawdziwe oblicze, a nie to sztucznie pompowane.
Mimo ciężkiego tematu polecam przeczytajcie.
Nie ukrywam, że najnowsze dzieło Marcina Margielewskiego wycisnęło ze mnie morze łez. Na długo zostanie w mojej pamięci. Szok i niedowierzanie. Dziękuję autorowi za to, że otworzył mi oczy na zło, które dzieje się na naszych oczach.

Tagi:

Zobacz opinie o książce Dubaj krwią zbudowany

Kup książkę Dubaj krwią zbudowany

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Jak podrywają szejkowie
Marcin Margielewski0
Okładka ksiązki - Jak podrywają szejkowie

Przemilczana prawda o życiu arabskich szejków. Historia młodego księcia, syna jednego z arabskich szejków, który ze względu na swoją pozycję i bogactwo...

Urodziłam dziecko szejka
Marcin Margielewski0
Okładka ksiązki - Urodziłam dziecko szejka

Wstrząsająca historia kobiety, która wbrew swojej woli została surogatką szejka. Ola, młoda i oddana pracy pielęgniarka, dostaje pracę jako opiekunka...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Reklamy